Piyasa Duyarlılığı Kararsız Kaldığı için Bitcoin 21 bin Dolar civarında Mücadele Ediyor!

Piyasa Duyarlılığı Kararsız Kaldığı için Bitcoin 21 bin Dolar civarında Mücadele Ediyor!
0

Bitcoin’in fiyatı şu anda 20.000 $ seviyesinin üzerinde konsolide oluyor. 17 bin – 20 bin dolar aralığı, 2017 tüm zamanların en yüksek aralığı olduğu için önemli bir destek sağlayacak ve kısa vadede 30 bin dolarlık alana doğru bir ralli başlatabilir.

Bitcoin Teknik Analiz

Günlük Grafik

30 bin dolarlık arz bölgesinin potansiyel olarak yeniden test edilmesinden önce fiyatın 24 bin dolarlık direnç seviyesini ve 50 günlük hareketli ortalamayı aşması gerekecek. Öte yandan, Bitcoin yeterli yükseliş ivmesi kazanamazsa ve 20 bin dolarlık alan aşağı yönlü kırılırsa, 15 bin dolarlık işarete ve hatta ötesine hızlı bir düşüş beklenebilir.

bitcoin
piyasa duyarlılığı kararsız kaldığı için bitcoin 21 bin dolar civarında mücadele ediyor! 4

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde fiyat, azalan kanal modelini başarılı bir şekilde yukarı doğru kırdı. Bu, yukarı yönlü bir geri dönüş modeli olarak kabul edilir ve güçlü bir destek seviyesi ile eşleştirildiğinde oldukça olasıdır.

Bununla birlikte, kırılan trend çizgisine geçerli bir geri çekilmenin ardından, fiyat yükseliş momentumunu kaybetmiş görünüyor ve şu anda yavaş yavaş 24 bin dolarlık direnç bölgesine doğru ilerliyor. Bu yükseliş momentumu eksikliği, satıcıların hala kontrolde olduğunu gösterdiğinden endişe kaynağı olabilir ve 24 bin dolar seviyesinin yeniden test edilmesinden önce bile daha fazla düşüş beklenebilir.

bitcoin
piyasa duyarlılığı kararsız kaldığı için bitcoin 21 bin dolar civarında mücadele ediyor! 5

Bununla birlikte, daha olası senaryo, alıcılar veya satıcılar karşı taraflar üzerinde hakimiyet kazanmadan ve bir sonraki trendi yaratmadan önce 20 bin dolar ile 24 bin dolar seviyeleri arasında uzun bir konsolidasyon olacaktır. Sonuç olarak, 4 saatlik fiyat hareketi şu anda çok yavaş görünüyor ve bu, son birkaç aydaki büyük bir çöküşün ardından piyasa katılımcılarının kararsızlığını gösteriyor.

Zincir Üzeri Analizi

MVRV, bir madeni paranın Piyasa Değerinin, fiyatın aşırı değerli olup olmadığını belirleyen Gerçekleşen Sermaye Değerine oranıdır. Bu zincir üstü gösterge, mevcut piyasa durumunu haritalandırmaya yardımcı olabilir.

3,7’nin üzerindeki değerler tarihsel olarak piyasa zirvelerini gösterirken, bir vekil piyasa dibinin altındaki değerler. Piyasa son zamanlarda dik bir çöküş yaşadı ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test etti. Sonuç olarak, MVRV metriği, Covid çöküşünden ve büyük kapitülasyondan sonra ilk kez 1 seviyesinin altına düşerken, piyasanın momentumu pek iç açıcı değil. MVRV metriği göz önüne alındığında, Bitcoin bu fiyat seviyelerinde düşük değerdedir.

bitcoin
piyasa duyarlılığı kararsız kaldığı için bitcoin 21 bin dolar civarında mücadele ediyor! 6

Piyasa şu anda geç ayı piyasası aşamasında ve perakendeciler ve uzun vadeli sahipleri arasındaki bu kapitülasyon aşaması sona erdiğinde yeni bir yükseliş döngüsü bekleniyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap