Piyasa Analiz: Ripple (XRP), Kripto Piyasası Durgunlaşırken Haftada %12 Düştü!

Piyasa Analiz: Ripple (XRP), Kripto Piyasası Durgunlaşırken Haftada %12 Düştü!

Ripple son zamanlarda en iyi performans gösterenler arasındaydı ancak 7 günlük ölçekte %13 düştü.

Haftanın başlangıcı, Bitcoin 19.000 dolar civarında durduğundan, çoğu kripto para biriminden çok az veya hiç önemli hareketlerle başlar.

Ripple hariç altcoinler biraz yeşil renkte. Günlük fiyat düşüşünün yanı sıra, varlık haftalık ölçekte çift haneli düşüşler yaşıyor.

Bitcoin 19 Bin Dolarda Sakinleşti

BTC, ABD TÜFE rakamlarının çıktığı geçen hafta sonunda çok fazla hareketlilik yaşadı. Neredeyse beklendiği gibi olmalarına rağmen, Bitcoin genellikle son zamanlarda ABD tarafından bir şey açıklandığında olduğu gibi doğrudan güneye yöneldi ve üç haftanın en düşük seviyesi olan 18.200 dolara düştü.

Ancak fiyat dalgalanmaları bu kez ters yönde devam etti. Birkaç saat içinde, kripto para birimi neredeyse 20.000 dolara yükseldi ve haftalık en yüksek seviyeye ulaştı.

Yine de, bu seviyeyi geçemedi ve Cuma günü 19.000 dolara geri döndü. Bu, Cuma Wall Street kan banyosuyla birlikte geldi.

Hafta sonu, öncekilere benzer şekilde çoğunlukla olaysız geçti. Bu nedenle, BTC hala 19.000 dolar civarında duruyor. Piyasa değeri 370 milyar dolara yakın ve alternatifler üzerindeki hakimiyeti hala %40’ta.

ripple
piyasa analiz: ripple (xrp), kripto piyasası durgunlaşırken haftada %12 düştü! 3

Ripple Çift Haneli Düşüş Yaşıyor

Alternatif kripto paralar, haftanın sonunda BTC ile benzer bir hareketlilik yaşadı, ancak hafta sonu tamamen farklı bir hikayeydi.

Ethereum dünden bu yana %2’den daha az değer kazandı ve 1,300 doların üzerinde duruyor. Binance Coin, Solana, MATIC, TRON ve Avalanche da küçük kazançlar sağlıyor.

Buna karşılık Cardano, Dogecoin, Polkadot ve Shiba Inu önemsiz kayıplara sahip. Ancak Ripple dünden bu yana %3,5 düştü. Ayrıca, son yüksek uçucu son yedi gün içinde yaklaşık %13 kaybetti.

QNT, günlük %9’luk bir artışın ardından orta seviye alt gruplarının en iyi performansına sahip. Bununla birlikte, genel olarak, kripto piyasası değeri sabit kaldı ve 925 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

ripple
piyasa analiz: ripple (xrp), kripto piyasası durgunlaşırken haftada %12 düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.