Piyasa Analiz: Ripple %22 Yükselirken, Bitcoin 19 Bin Dolarda Sabit Kaldı!

Piyasa Analiz: Ripple %22 Yükselirken, Bitcoin 19 Bin Dolarda Sabit Kaldı!

Ripple (XRP) 0,5 doların üzerine çıktı, ADA ise Vasil güncellemesinin uygulanmasının ardından %5 arttı.

Dün üç ayın en düşük seviyesini işaret ettikten sonra, Bitcoin saldırıya geçti ve 19.000 doları geri aldı.

Çoğu altcoin de bugün biraz yeşilde. Öte yandan Ripple, %60’lık devasa bir artışla bu haftanın en iyi performansı gösteren oyuncusu. Yalnızca son 24 saatte, varlık %20’den fazla arttı.

Ripple (XRP) Sahneye Çıkıyor

Alternatif madeni paralar, özellikle ABD Federal Rezervi’nin faiz oranını 75 baz puan artırmasından sonra, oldukça çalkantılı birkaç işlem günü geçirdi.

Geçen haftaki Merge’den bu yana düşük performans gösteren Ethereum, yaklaşık 1.200 $ ile çok ayın en düşük seviyesine düştü. Ancak, oldukça hızlı bir şekilde değer kazanmaya başladı ve 1.300 doların üzerine çıktı. Son 24 saatteki %4’lük bir artış, ETH’yi şu an itibariyle 1.330 dolara çıkardı.

Binance Coin, Cardano, Solana, Dogecoin, Polkadot, Shiba Inu, MATIC ve Tron da daha büyük sermayeli altlardan biraz yeşil renkte.

Ancak Ripple şovu çalmaya devam ediyor. Yerel kripto para birimi, son 24 saat içinde %22 daha artarak 0,5 doların üzerine çıktı. Varlık, haftalık ölçekte %60’ın üzerinde değer kattı.

XLM, CRO, ALGO, XCN ve CHZ’nin tümü, alt kapaklı alternatiflerden çift haneli yüzdelerle sıçradı.

Kripto piyasa değeri, günlük 20 milyar dolarlık bir artışın ardından neredeyse 950 milyar dolara kadar çıktı.

ripple
piyasa analiz: ripple %22 yükselirken, bitcoin 19 bin dolarda sabit kaldı! 3

Bitcoin 19 Bin Dolara Geri Dönüyor

Birincil kripto para birimi de ABD Fed’in eylemlerinden olumsuz etkilendi. 19.000 dolardan işlem gördü ve merkez bankasının açıklamasından önce 20.000 dolara sıçradı.

Ancak birkaç dakika içinde varlık neredeyse 2.000 $ düştü. Bu nedenle, 18.000 doların biraz üzerinde yeni bir üç ayın en düşük seviyesini gördü.

Yine de boğalar o anda hızlandı ve BTC’yi kuzeye doğru itti. Dün 19.000 dolara dokundu, ancak bugün erken saatlerde 19.500 dolara gitti. Şu an itibariyle, birkaç yüz dolar geri çekildi ancak hala 19.000 doların kuzeyinde duruyor.

Piyasa değeri 370 milyar doların altına geri döndü ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti %39’a bir darbe daha aldı.

ripple
piyasa analiz: ripple %22 yükselirken, bitcoin 19 bin dolarda sabit kaldı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.