Piyasa Analiz: Negatif Beklenti Arttıkça Bitcoin 19 Bin Doların Altına Düştü!

Piyasa Analiz: Negatif Beklenti Arttıkça Bitcoin 19 Bin Doların Altına Düştü!

Kripto alanı için genel duyarlılık kötüleşmeye devam ederken, Bitcoin bir haftadan beri ilk kez 19.000 doların altına düştü.

Çoğu alternatif madeni para, günlük ölçekte daha da fazla zarar gördü. XRP, ADA ve SHIB gibi bazıları %5’ten fazla düştü.

Bitcoin 19 Bin Doların Altına Düştü

Birincil kripto para biriminin güvenle 20.000 doların üzerinde işlem gördüğü ve hatta 20.500 doların kuzeyinde birkaç haftanın en yüksek seviyesini işaret ettiği bir haftadan kısa bir süre önceydi. Bununla birlikte, ABD iş raporu, beklentileri aşmasına rağmen durumu tersine çevirdi ve BTC’yi bir bin civarında güneye itti.

Hal böyle olunca da Bitcoin haftasonuna 19.000$ ile 20.000$ aralığında girdi ve tamamını orada harcadı. Manzara Pazartesi günü değişmedi, ancak saatler önce BTC bir kez daha düşüşe geçti. Bu sefer, 8 günün en düşük seviyesini kaydetmek için 19.000 doların altına düştü.

Şu an itibariyle, Bitcoin bir miktar zemin kazandı ve bu çizginin üzerinde duruyor. Piyasa değeri 365 milyar dolara düştü, ancak altcoinler üzerindeki hakimiyeti neredeyse %40’a kadar çıktı.

Bu son fiyat düşüşü, her ikisi de tüm zamanların en yüksek seviyelerine işaret eden BTC madencilik zorluğundaki ve Hash oranındaki son artışlara rağmen geliyor.

Buna karşılık Santiment, varlığa ve tüm piyasaya yönelik genel duyarlılığın bir darbe daha aldığını söyledi.

Ripple geçen haftanın en iyi performansına sahip altcoiniydi, ancak varlık şimdi kırmızıya döndü. Dün 0,5 doların üzerinde işlem yapmayı başardı, ancak 24 saatlik bir ölçekte %5.5’lik bir düşüş XRP’yi bu seviyenin çok altına itti.

Cardano ve Shiba Inu, benzer yüzdelerle sırasıyla 0,4 ABD Doları ve 0,00001 ABD Dolarının altına düştü.

Ethereum, %2’ye yakın bir fiyat düşüşünden sonra 1.300 doların altında. Binance Coin, %1.3 düşüşün ardından 270 dolara düştü.

Solana, Dogecoin, Polkadot, MATIC, Tron ve Avalanche da daha büyük alt değerlerden kırmızı renktedir. Ethereum Classic, bir günde neredeyse %10 ile en fazla düşüş yaşadı.

Genel olarak, kripto piyasa değeri günlük 30 milyar dolar gitti ve metrik şimdi 920 milyar dolara düştü.

bitcoin
piyasa analiz: negatif beklenti arttıkça bitcoin 19 bin doların altına düştü! 2

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.