Piyasa Analiz: MATIC %7 Yükselirken Bitcoin 20 bin Doları Zorluyor!

Piyasa Analiz: MATIC %7 Yükselirken Bitcoin 20 bin Doları Zorluyor!

Birkaç gün boyunca 19.000 dolar civarında işlem gördükten sonra, Bitcoin sonunda saldırıya geçti ve 20.000 dolara doğru itti.

ATOM ve MATIC, günlük ölçekte daha büyük ölçekli altların en iyi performans gösterenleridir.

Çoğu altcoin de hafif günlük kazançlara sahiptir. MATIC ve ATOM, %6,5’e varan artışlarla günümüzün en iyi performans gösterenleri olarak öne çıkıyor.

Bitcoin Gözlerini 20 Bin Dolara Dikti

ABD iş raporuyla başlayan ve Bitcoin’i 20.000 dolara fırlamadan önce 19.000 dolardan 18.200 dolara iten geçen haftaki rollercoaster’dan bu yana, birincil kripto para birimi nispeten sessiz kaldı.

Çalışma haftası sona ermek üzereyken sakinleşti ve hafta sonu çok az volatilite getirdi. BTC, Cuma günü 20.000 $ ‘dan reddedildikten sonra 19.000 $’ a düştü ve Cumartesi ve Pazar günleri bir öncekinin etrafında yatay işlem yaparak geçirdi.

Pazartesi de alışılmadık şekilde istikrarlı bir gündü, ancak son 12 saat daha fazla dalgalanma getirdi. BTC çekiş kazanmaya başladı ve bugün erken saatlerde 19.700 dolara yükseldi. Şu an itibariyle, birkaç yüz dolar geri çekildi, ancak zincir içi ölçümler, önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla oynaklığın geleceğini gösteriyor.

Bitcoin’in piyasa değeri 375 milyar doların üzerine çıktı ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti CoinMarketCap’te %0,2 ila %40,2 arttı.

bitcoin
piyasa analiz: matic %7 yükselirken bitcoin 20 bin doları zorluyor! 3

MATIC ve ATOM Yükselişte

Altcoinler dün bazı küçük kazançlar gördü ve senaryo bir kez daha tekrarlandı.

Ethereum hafta sonu boyunca 1.200 doların çok altına düştü, ancak art arda iki gün hafif artışlar ikinci en büyük kriptoyu şu anda 1.330 dolara itti.

Binance Coin, günlük %1.2’lik bir sıçramanın ardından 275$’a geri döndü. Benzer kazançlar Ripple, Cardano, Solana, Dogecoin, Polkadot, Shiba Inu ve Tron’da da görülüyor.

Polygon’un yerel kripto para birimi, daha büyük kapaklı altlardan en fazla yükseldi. MATIC %6,5 arttı ve 0,85 doların kuzeyinde işlem görüyor. ATOM bir günde %5,5 ekledi ve 12,5 dolarda oturuyor.

Tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri günde yaklaşık 15 milyar dolar arttı ve 935 milyar dolar oldu.

bitcoin
piyasa analiz: matic %7 yükselirken bitcoin 20 bin doları zorluyor! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.