Piyasa Analiz: Bitcoin, Musk ve Binance Tweetlerinden Sonra 17 Bin Doları Test Ediyor!

Piyasa Analiz: Bitcoin, Musk ve Binance Tweetlerinden Sonra 17 Bin Doları Test Ediyor!

Son 24 saat, kripto para piyasasında fiyatlandırma açısından oldukça dinamik geçti. Bitcoin 16 bin doların altına düştü, ancak daha sonra 17 bin dolara yükseldi ve ardından diğer kripto para birimleri geldi.

Kripto para piyasası, CZ ve Elon Musk’ın tweet’lerini takiben saatler içinde 40 milyar doların üzerinde kazanç elde etti.

Bu, hem CZ hem de Elon Musk’ın açıkça olumlu olarak algılanan haberleri tweetlemesinden sonra oldu.

Bitcoin 17 Bin Doları Test Ediyor

Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içinde biraz hızlıydı. Kripto para birimi güneye doğru ilerleyip 16 bin doların altında işlem gördüğü için durum birkaç saat öncesine kadar oldukça acımasız görünüyordu.

Binance’de BTC, 15.800 dolar civarında gün içi en düşük seviyesine ulaştı, ancak bu, CZ ve Elon Musk’ın bu sabah erken saatlerde tweet atmasından önceydi. Binance CEO’su, şirketinin güçlü ancak şu anda likidite krizi yaşayan projelere yardımcı olmayı amaçlayan bir “endüstri kurtarma fonuna” öncülük edeceğini açıkladı. Neyin “güçlü” olduğunu belirtmedi, ancak yakında daha fazla bilginin açıklanacağını söyledi.

Aynı zamanda Elon Musk, BTC’nin bundan bir yıl sonra nerede olacağını soran bir tweet’e yanıt olarak Bitcoin’in bunu yapacağını söyledi.

Bunun, 17 bin dolara yükselen ve şu anda işlem gördüğü 16.700 dolarda konsolide olan fiyat üzerinde hemen bir etkisi oldu.

bitcoin
piyasa analiz: bitcoin, musk ve binance tweetlerinden sonra 17 bin doları test ediyor! 3

Altcoinler Takipte

Önde gelen altcoinlerin çoğu da bunu takip ederek %1 ile %5 arasında gün içi kazançlar elde etti. ETH yaklaşık %2,7, BNB %1,6 civarında arttı. Solana son 24 saatte %7,7 arttı ve MATIC de yaklaşık %4,4 arttı.

bitcoin
piyasa analiz: bitcoin, musk ve binance tweetlerinden sonra 17 bin doları test ediyor! 4

Bu arada, geçtiğimiz günün en büyük kazancı %46 gibi inanılmaz bir artışla Trust Wallet’ın TWT tokeni oldu. KCS, Axie Infinity’nin AXS’si ile aynı, %15 kazançla en iyi ikinci oyuncu.

Öte yandan, QNT, XDC ve NEXO, yaklaşık %4,5 düşüşle en kötü performans gösterenler.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.