Piyasa Analiz: Bitcoin, FTX Kötü Haberleri Ortasında 16 Bin Dolara Düştü!

Piyasa Analiz: Bitcoin, FTX Kötü Haberleri Ortasında 16 Bin Dolara Düştü!

Kripto piyasaları, FTX’in iflası ve ardından bildirilen Hack haberinin ardından 30 milyar dolar daha kaybetti.

Geçtiğimiz birkaç gün, kripto para birimi alanında tam bir hız treni oldu ve herhangi bir yavaşlama belirtisi yok.

Daha dün, FTX resmi olarak ABD’de gönüllü Bölüm 11 İflas işlemleri için başvurdu ve piyasaları başka bir erimeye gönderdi.

Bitcoin 16 Bin Dolara Düştü

Bitcoin’in fiyatı bir mola veremez. Perşembe günü pozitif TÜFE rakamlarını takiben bir toparlanma girişiminde bulunduktan sonra, kripto para birimi Cuma günü başka bir erime yaşadı.

BTC, 18 bin dolardan neredeyse 16 bin dolara (Binance’de) düştü.

bitcoin

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, kripto para birimi o zamandan beri şu anda 18.800 dolar civarında işlem gördüğü yere toparlandı, ancak son 24 saat içinde %3 düştü.

Altcoinler de Dayanıyor

Beklendiği gibi, birçok FTX’in daha hızlı bir çözüme ve belki de kullanıcıların bakiyelerinin kurtarılmasına yol açacak bir tür anlaşma yapmasını beklediği için tüm kripto para piyasası karmakarışık durumda.

Ne de olsa bu, eski CEO Sam Bankman-Fried tarafından ima edildi ve vurgulandı. İşleri daha da kötüleştirmek için, borsa bu sabah erken saatlerde bir Hack’ten de zarar gördü.

Sonuç olarak altcoin piyasası artık kırmızıya boyandı.

bitcoin

En çok kaybeden altcoinler, son 24 saat içinde yaklaşık %13 düşüşle Helium, Maker ve Cronos’u içeriyor. Öte yandan, BTSE Token aynı dönemde %10,3 arttı.

Bununla birlikte, toplam tasfiyeler biraz sakinleşti ve son 24 saat içinde yaklaşık 140 milyon dolar, son bir saatte sadece 580 bin dolar tasfiye edildi.

Daha geniş piyasa hissi, FTX’in İflas haberini takiben Cuma günü aşırı korkuya doğru düştü. Toplam kripto para piyasa değeri de yaklaşık 30 milyar dolar azaldı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.