Piyasa Analiz: Bitcoin 20.000 Doları Geri Alırken, Ethereum Fiyatı 1.7 Bin Doların Üzerine Çıktı!

Piyasa Analiz: Bitcoin 20.000 Doları Geri Alırken, Ethereum Fiyatı 1.7 Bin Doların Üzerine Çıktı!

Bitcoin ve Ethereum birkaç haftanın en yüksek seviyelerini listelediğinden, kripto piyasa değeri bir kez daha 1 trilyon doların kuzeyine çekildi.

Birkaç gün süren olumsuz fiyat hareketlerinin ardından, Bitcoin sonunda imrenilen 20.000 doları geri alarak yükseldi.

ETH 1.700 doların üzerine çıkarken, SOL ve DOT günlük %9 yükseldi.

Bitcoin 20 Bin Doların Üzerine Çıktı

Geçtiğimiz birkaç gün, birincil kripto para birimi için oldukça acımasızdı. Ağustos ayının sonunda gıpta ile bakılan 20.000 doları çoktan kaybetmişti ve yeni ayın başlaması daha da fazla acıyı beraberinde getirdi.

Bu, varlığın saatler içinde 1.500 dolar düşerek altı haftanın en düşük seviyesi olan 18.500 dolara düştüğü Çarşamba günü doruğa ulaştı. Bu seviyeyi korumayı başardı ve dün bildirildiği gibi 19.000 dolara sıçradı.

Avrupa Merkez Bankası, tarihinin en yüksek faiz artışını (75 baz puan) açıkladığında BTC ürkmedi bile ve bu seviyede kaldı.

Ancak, saatler önce saldırıya geçti. Boğalar kripto para birimini kuzeye doğru zorladı ve Bitcoin 1.000 doların üzerine çıkarak iki haftanın en yüksek seviyesi olan 20.700 doların biraz üzerine çıktı.

Piyasa değeri 400 milyar dolara yaklaştı ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti %38.5’e yükselerek bir miktar zemin topladı.

bitcoin
piyasa analiz: bitcoin 20.000 doları geri alırken, ethereum fiyatı 1.7 bin doların üzerine çıktı! 3

ETH 1.7 Bin Doların Üzerinde

Altcoinler dün BTC’den daha iyi performans gösterdi ve şimdi çoğu, en büyüğü tarafından yönetilen yeşilde.

Ethereum, hafta ortası düzeltme sırasında 1.500 doların altına düştü, ancak Birleşme için artan beklentiyle dün 1.650 dolara yükseldi. Şu an itibariyle, ikinci en büyük kripto, etkileyici bir günlük artışın ardından 1,700 doların üzerinde çok günün en yüksek seviyesinde işlem görüyor.

Ripple, MATIC, Avalanche, ETC ve UNI benzer yüzdelerde (%5-8) yükselirken, Solana ve Polkadot daha da fazla kazandı. Her ikisi de günde yaklaşık %9 arttı ve SOL 35$’da, DOT işlemleri 7.7$’da.

Binance Coin, Cardano, Dogecoin ve Shiba Inu da daha mütevazı olsa da yeşil renkte.

ATOM, OKB ve LINK, orta ölçekli alt grupların en iyi performans gösterenleri arasındadır. Çoğunun yanı sıra, etkileyici kazançlar elde eden düşük sermayelilerin yanı sıra, kripto piyasası değeri, günlük 50 milyar dolar ekleyerek 1 trilyon dolar işaretini geri aldı.

bitcoin
piyasa analiz: bitcoin 20.000 doları geri alırken, ethereum fiyatı 1.7 bin doların üzerine çıktı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.