Piyasa Analiz: Bitcoin 20 Bin Dolardan Düşerken, Cardano %6 Yükseldi!

Piyasa Analiz: Bitcoin 20 Bin Dolardan Düşerken, Cardano %6 Yükseldi!

Cardano (ADA) %6 yükselirken Bitcoin, gıpta edilen 20.000 $ seviyesini kaybetmiş gibi görünüyor ve bu da onu son 24 saat içinde ilk 10’dan en iyi performans gösteren coin yapıyor.

Birincil kripto para birimi 20 bin doların altında işlem gördüğü ve diğer madeni paraların çoğu en iyi ihtimalle kararsız göründüğü için ayılar kısa vadede piyasayı yavaş yavaş kontrol altına alıyor gibi görünüyor. Tabii ki, bazı istisnalar var.

Bitcoin 20.000 Doları Kaybediyor

20.000 dolar seviyesi önemli bir öneme sahip. Psikolojik bir işaret olmanın yanı sıra, 2017-2018 boğa piyasasının zirvesi olan teknik ve temel desteği de içeriyor.

Bununla birlikte, BTC birkaç gündür 20 bin dolar ile flört ediyor ve görünüşe göre boğalar sonunda vazgeçmiş olabilir. Bu yazının yazıldığı sırada, kripto para birimi 19.600 dolar civarındaki günlük dip seviyelerinden toparlanarak 19.800 dolar civarında işlem görüyor.

bitcoin
piyasa analiz: bitcoin 20 bin dolardan düşerken, cardano %6 yükseldi! 3

Hareketsizlik de son birkaç gün içinde piyasadan kayboldu, bu da çok daha az likidasyon ve genel işlem hacmiyle sonuçlandı. Son 24 saatte, BTC için yalnızca yaklaşık 6 milyon dolarlık tasfiye pozisyonu vardı.

Altcoinler Kararsızken Cardano %6 Yükseldi

Bugün pazarın çoğu yeşile boyanmış olsa da, aşağıdaki ısı haritasında görüldüğü gibi artışlar aslında oldukça önemsiz.

bitcoin
piyasa analiz: bitcoin 20 bin dolardan düşerken, cardano %6 yükseldi! 4

ETH, DOT, BNB ve XRP gibi kripto para birimlerinin tümü %1’den daha az bir artış gösterirken, Cardano şüphesiz en iyi altcoinler arasında en iyi performans gösterenidir.

DeFiChain (DFI), yüzde 11,5 artışla son bir günde en çok kazanan kripto para gibi görünüyor, ardından GMX ve ADA geliyor. Yelpazenin diğer ucunda, %8,3 düşüşle Helyum’un HNT’si ve ardından %4,5 düşüşle LEO var.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.