Piyasa Analiz: Bitcoin 17.000 Doların Gerisinde Sabit Kalırken, XRP %8 Yükselişe Geçti!

Piyasa Analiz: Bitcoin 17.000 Doların Gerisinde Sabit Kalırken, XRP %8 Yükselişe Geçti!

Bitcoin, 17.000 doları düşürmeyi denedi ancak önceki girişimlerinin çoğunda olduğu gibi durduruldu.

XRP, daha büyük sermayeli alt şirketler arasında günümüzün en iyi performans göstereni olarak ortaya çıktı.

Çoğu altcoin bugün hafif kayıplar yaşıyor ve ETH 1.200 doların altına düşüyor. XRP ise günlük %8’lik kayda değer bir artışla gösteriyi çaldı.

Bitcoin 17.000 Dolarda Başarısız

Bitcoin’in çoğunlukla 16.500 $ civarında olduğu alışılmadık derecede sakin bir hafta sonundan sonra, BTC Pazartesi ve Salı günleri doğrudan güneye yöneldi ve iki yılın en düşük seviyesi olan 15.500 $’a düşmeden önce ilk olarak 16.000 $’a düştü.

Çok yıllı dibe oldukça hızlı tepki verdi ve sonraki saatlerde neredeyse 1.000$ toparlandı. Bu, 16.000 $’ın geri kazanılmasıyla ve hatta 17.000 $’a doğru ilerlemesiyle sonuçlandı.

Ancak, dün BTC aşağı doğru ilerlerken ayılar oynamaya çıktı. Bu nedenle, varlığın ona çok yaklaşmasını durdurdular ve şimdi de işlem gördüğü 16.500 dolara geri ittiler.

Piyasa değeri 315 milyar doların üzerinde kaldı, ancak altcoinler üzerindeki hakimiyeti %38,2’ye düştü.

Geçen Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %75 uzakta olmasına rağmen, bazı zincir üstü analistler, en azından UTXO’ya göre, BTC’nin hala daha güneye gidebileceği konusunda uyardı.

bitcoin
piyasa analiz: bitcoin 17.000 doların gerisinde sabit kalırken, xrp %8 yükselişe geçti! 3

Ripple’ın Yükselişi

Alternatif madeni paralar son zamanlarda bazı önemli kazanımlar elde etti, ancak çoğu şimdi kırmızıya döndü. Ethereum birkaç gün içinde 1.100 doların altından 1.200 doların üzerine çıktı. Şimdi, yine de, ETH küçük bir günlük düzeltmenin ardından ikincisinin altında mücadele ediyor.

Binance Coin, Cardano, Polygon, Polkadot, Shiba Inu, OKB ve Solana da daha büyük hacimli altcoinlerden biraz kırmızı renkte. LEO %8’in üzerinde düştü. Litecoin bile son zamanlarda altı ayın en yüksek seviyesini gördükten sonra günde %3,5 düştü.

Öte yandan Ripple, bugünün en iyi oyuncusu olarak ortaya çıktı. XRP neredeyse %8 arttı ve 40 dolara dokundu.

Son 24 saatte çoğu düşük ve orta ölçekli altcoin’in küçük değer parçalarını kaybetmesiyle, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri yaklaşık 10 milyar dolar azalarak 840 milyar doların biraz altına düştü.

bitcoin
piyasa analiz: bitcoin 17.000 doların gerisinde sabit kalırken, xrp %8 yükselişe geçti! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.