Piyasa Analiz: Bitcoin 17 Bin Dolarda Başarısız Olurken, Solana %5 Daha Düştü!

Piyasa Analiz: Bitcoin 17 Bin Dolarda Başarısız Olurken, Solana %5 Daha Düştü!

Solana’nın sorunları son 24 saatte bir başka fiyat düşüşüyle ​​daha da derinleşti.

Bitcoin, 17.000 dolara doğru başka bir koşu başlattı, ancak izinde durduruldu ve birkaç yüz dolar geri çekildi.

Altcoinler günlük ölçekte oldukça sakin. Ancak Solana, son zamanlarda ilgili şirketlerle yaşanan sorunlardan sonra değer kaybetmeye devam ediyor.

Bitcoin 17.000 Dolara Ulaşamadı

FTX’in durumu iki hafta önce ortaya çıkmaya başladığından beri, birincil kripto para birimi bir çöküş durumunda. En önemli fiyat düşüşü, borsanın çöküşünden günler sonra geldi ve BTC’nin iki yılın en düşük seviyesi olan 15.600 dolara düştüğünü gördü.

Hemen sıçrayarak 18.000 doların üzerine çıktı, ancak bu kısa sürdü. Sonraki saatlerde 17.000 dolara geriledi. Manzara birkaç gün sonra Bitcoin 16.000 doların altına düştüğünde daha da kötüleşti.

Ancak, boğalar bu noktada müdahale etti ve kuzeye, bulunduğu yer olan yaklaşık 17.000 dolara sürdü. Dün bu seviyenin üstesinden gelmeye çalıştı ama ayılar oynamaya gelmeden sadece birkaç santim ötede geldi.

Şu an itibariyle, BTC bu çizginin birkaç yüz dolarının güneyinde duruyor. Piyasa değeri 320 milyar dolara ulaşıyor ve alternatif madeni paralar üzerindeki hakimiyeti %38,5.

solana
piyasa analiz: bitcoin 17 bin dolarda başarısız olurken, solana %5 daha düştü! 3

Solana Tekrar Düşüyor

FTX ve Alameda’nın yukarıda bahsedilen çökmesi, iki SBF varlığıyla ilgili birkaç kripto projesini etkiledi. Solana da onlardan biriydi. SOL, çöküş sırasında bir noktada 9 doların altına düştü, ancak sonraki günlerde çok fazla zemin toparlandı.

Bununla birlikte, birkaç kripto borsası şimdi yerel varlığın fiyatını tekrar güneye çeken Solana tabanlı stablecoin’lerden uzaklaşmaya karar verdi. %4,5’lik bir düşüş SOL’u 14 doların altına itti.

Daha büyük sermayeli altcoinlerin geri kalanı hafif kazançlarla birlikte. Bu, Ethereum, Binance Coin, Ripple, Dogecoin, Cardano, Polygon, Polkadot ve Shiba Inu’dan bellidir.

LTC, QNT ve CHZ, %8,5’e varan artışlarla piyasa değerine göre ilk 50 kripto varlık arasında en iyi performans gösterenler arasında yer alıyor.

Genel olarak, kripto piyasası değeri nispeten hala 835 milyar dolarda kaldı.

solana
piyasa analiz: bitcoin 17 bin dolarda başarısız olurken, solana %5 daha düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.