Piyasa 60 Milyar Doları Geri Kazanırken Bitcoin 30 Bin Doları Geri Aldı!

Piyasa 60 Milyar Doları Geri Kazanırken Bitcoin 30 Bin Doları Geri Aldı!
0

Bitcoin’in fiyatı 30 bin doları geri kazandıkça kripto para piyasaları günde 60 milyar dolar gibi saygın bir değer kazandı.

Günlerdir süren iç karartıcı fiyat hareketi ve azalan bir düşüşün ardından, kripto para piyasası nihayet kayıpların bir kısmını geri kazanmayı başardı. Yeşil baskın renk olduğu için, son 24 saat içinde toplam kapitalizasyon yaklaşık 60 milyar dolar arttı.

Bitcoin Fiyatı 30 bin Doları Geri Aldı

Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin fiyatı son 24 saatte %5,3 artışla 30.700$ (Binance üzerinde) civarında işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, bu, yukarı doğru birkaç saatlik önemli mumların ardından gerçekleşti.

bitcoin

Ayrıca, yükselişe rağmen BTC’nin önceki haftalık mumu hala kırmızıda kapattığını belirtmekte fayda var. Bu, art arda dokuz haftalık kırmızı mum yapar, kripto para biriminin tarihinde benzeri görülmemiş bir olay. Mevcut olan, yeşilde de olsa, aşağı yönlü modeli kırmak için momentumu sürdürmek zorunda kalacak.

Altcoinler Yeşil

Geçen gün, altcoinlerin kayda değer artışlar kaydetmesiyle birlikte tüm piyasa yeşilde görüldü. Ethereum %6,5 artarken, SOL %8’den fazla arttı.

Oradan, Cardano (ADA) gibi daha önemli kazançlarımız var, bu neredeyse %12 arttı, Shiba Inu (SHIB) ile aynı. Uniswap’ın UNI’si %11,42, EGLD ise %16,66 gibi devasa bir artış gösterdi.

bitcoin
kaynak: kriptoyu ölçün

Sonuç olarak, haftalar süren belirsizlik ve istikrarsızlıktan sonra piyasa son 24 saatte 60 milyar dolarlık saygın bir artış gösterdi. Tabii ki, kripto para birimlerinin çoğu şu anda orta vadeli aralığın en üstüne doğru işlem görüyor ve şimdi her zamankinden daha fazla uyanık olmak önemlidir.

Hafif toparlanmaya rağmen, piyasa aşırı korku durumunda ve şu anda 10 puanda oturduğu için hissiyat dünden daha da kötü görünüyor.

bitcoin
kaynak: alternativeme

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap