PEPE Coin Güne %12 Artışla Başlarken, Bitcoin 27 Bin Doları Geri Aldı!

PEPE Coin Güne %12 Artışla Başlarken, Bitcoin 27 Bin Doları Geri Aldı!

PEPE, önemli bir çift haneli fiyat artışıyla boğa koşusuna tekrar başladı.

Bitcoin, birkaç gün boyunca 27.000 doların altında seyrettikten sonra son 24 saat içinde bu seviyenin üzerine çıkmayı başardı, ancak henüz istikrarlı bir şekilde toparlanamadı.

Diğer altcoin’ler, günlük ölçekte önemsiz kazançlar elde ederken, PEPE gibi memecoin trendinde olan bir istisna olarak öne çıkıyor.

Bitcoin 27.000 Dolarda Belirsiz

Geçtiğimiz hafta, durgun bir hafta sonundan sonra Bitcoin, olumlu bir notla 27.600 doların üzerine çıktı. Ancak bu yükseliş kısa süreli oldu ve varlık birkaç gün içinde 27.000 doların altına geriledi. Bunun ardından başka bir fiyat artışı yaşandı ve Bitcoin, bu sefer 27.500 dolar seviyesine kadar yükseldi, ancak tekrar geriledi.

Bu kez reddedilme daha da şiddetliydi ve kripto para birimi, haftalık en düşük seviye olan 26.400 dolar (Bitstamp’ta) seviyesine doğru aşağı çekildi. Boğalar, hareketi durdurmak için çaba sarf etti ve Bitcoin’in biraz toparlanmasına yardımcı oldu.

Sonuç olarak, Bitcoin yaklaşık olarak 27.000 dolarlık tanıdık zemine geri döndü ve birkaç gün boyunca bu seviyede kaldı. Sonunda, birkaç saat önce tekrar yükseldi, ancak bir kez daha 27.300 dolar seviyesinde durdu. Şu anda bir miktar değer kaybetmiş olsa da, BTC hala 27.000 doların üzerinde bulunuyor. Piyasa değeri biraz artarak 525 milyar dolara yükseldi ve Bitcoin’in altcoinler üzerindeki hakimiyeti %46,5’e yakın seviyelerde devam ediyor.

pepe
pepe coin güne %12 artışla başlarken, bitcoin 27 bin doları geri aldı! 3

PEPE Yeniden Yükselişte

Nisan ortasında piyasaya sürülen ve bilinmeyen bir madeni para olan memecoin, birkaç hafta içinde yaklaşık 2 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle büyük bir trend haline gelerek kripto topluluğundaki tüm gözleri üzerine çekti.

Birçok bilgili yatırımcıyı bir gecede milyoner yapmasının ardından, PEPE gibi memecoinler çok sayıda önde gelen borsada, Binance dahil olmak üzere, listelendi ve bu durumun bir satış fırsatı olduğu ortaya çıktı. PEPE’nin ivmesi bir miktar kaybetti ve piyasa değeri birkaç gün içinde bir milyardan fazla düşüş yaşadı.

Son 24 saatte memecoin için daha olumlu bir dönem oldu, çünkü %12’den fazla değer kazandı ve yeniden en büyük 70 kripto para birimi arasına girdi.

Daha büyük ölçekli altcoin’ler, ETH, BNB, XRP, ADA, MATIC, SOL, LTC, DOT ve TRX gibi, daha mütevazi bir şekilde olsa da günlük bazda yeşil renkteydi. Bu altcoin’ler bir günde %2’ye kadar değer kazandı.

Toplam kripto piyasası değeri yaklaşık olarak 10 milyar dolarlık bir artışla günlük olarak 1.130 trilyon dolara yükseldi.

pepe
pepe coin güne %12 artışla başlarken, bitcoin 27 bin doları geri aldı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.