Paribu Güvenilir Mi?

Paribu Güvenilir Mi?
0

Son zamanlarda hem ödeme hem de yatırım aracı olarak kullanılan kripto paraları elde etmenin bazı yöntemleri bulunmaktadır. Bazı kriptopara birimlerine madencilik mining yöntemiyle sahip olunabilmektedir. Günümüz çağında madencilik mining ile kriptopara elde etmek oldukça zorlu bir yöntemdir. çünkü, dünya üzerinde yoğun mining aktiviteleri yüzünden her bir blok başına verilen kazançlar gerçek anlamda düşüktür. Kripto paraları elde etmenin en basit yolu ise fiat (itibari) para ile (Türk Lirası TL gibi) satın alım gerçekleştirmektir. Fiat para birimleri ile kripto para alım/satım işlemini gerçekleştiren platformlara yapılarına “Kripto Para Borsası” denilmektedir. Dolayısıyla Türkiye’de merkezli önde gelen kriptopara borsası olan Paribu’yu ele alacağız.

Kripto Para Borsaları Nedir ve Nasıl çalışır?

Kriptopara borsaları genellikle birer takas platformlarıdır. Fiat, nakitinizi bu platformlar aracılığı ile istediğiniz kriptopara birimine çevirebilir yada elinizde bulunan kriptopara birimini fiat para birimine dönüştürebilirsiniz. Kriptopara borsalarının çalışma prensibi gelenekselleşmiş borsa sistem yapısıyla ile hemen hemen benzerdir. Geleneksel borsa sisteminden farklı olarak yatırımcılarınızı kripto para borsası ve kendi banka hesabınıza transfer edebilmek için herhangi bir aracı kuruluşa ihtiyaç duymamanızdır.

paribu
paribu güvenilir mi? 2

Kriptopara borsa mantığı işlemler borsaya giren kullanıcıları arasında gerçekleşmektedir. örnek olarak, fiat para birimi ile alım işlemi gerçekleştirmek isteyen bir yatırımcı, elindeki kriptopara birimini fiat para birimi ile takas etmek isteyen başka yatırımcıdan alır. Kripto para birimleri karşılığında fiziki bir elementi bulunmayan dijital varlıklardır. Kriptopara satın alma işlemleri bu sebeple İnternet ortamından Paribu gibi kriptopara borsaları üzerinden yapılabilmektedir.

Kapanır mı?

Paribu, Türkiye’nin en yüksek hacim (dominance) oranına sahip dijital varlığı bulunan bitcoin alma / bitcoin satma , para yatırma / para çekme işlem platformudur. Hızlı ve tamamen güvenli olarak başta Bitcoin (BTC) olmak üzere birçok farklı kriptopara için alım satım işlemine havuzluk eden Paribu Kriptopara borsası, 14 Şubat 2017’de yatırımcılar için kullanıma açılmıştır.
Yatırımcılar, Paribu sisteminde hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde 7/24 kriptopara işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Yasal mı?

Paribu, Türkiye’de tam anlamıyla yasal olarak faaliyet göstermektedir. Yetkili mercilerden gerekli izinler ve belgeler alınarak kurulan öncü bir şirkettir.

Hangi Kripto Paralar Var?

Başta Bitcoin olmak üzere birçok farklı altcoin için alma / satma işlemlerini sunan Paribu’da şimdilik 22 kriptopara listelenmektedir. Paribu Borsasının marketinde yer alan tüm kriptoparalar şu şekildedir:

Bitcoin (BTC)
Ethereum (ETH)
XRP (XRP)
Tron (TRX)
Holo (HOT)
Waves (WAVES)
ChainLink (LINK)
Ravencoin (RVN)
Basic Attention Token (BAT)
BitTorrent (BTT)
Litecoin (LTC)
Bitcoin Cash (BCH)
Stellar (XLM)
Dogecoin (DOGE)
Cardano (ADA)
NEO (NEO)
Tether (USDT)
EOS (EOS)
Ontology (ONT)
Cosmos (ATOM)
Chiliz (CHZ)
Tezos (XTZ)

Bitcoin Alış-Satış Fiyatı

Paribu, trader’lara ve yatırımcılara Paribudan Bitcoin alma satma işlem imkanı sunmaktadır. Bu hususta önemli olan nokta ise Paribu’daki anlık Bitcoin fiyatıdır. Veri merkezlerinin sunduğu raporlara göre anlık 1 Bitcoin fiyatı 322,492.00 TL Türk Lirası olarak kaydedilmiştir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir