Pantera Capital Kurucusu Dan Morehead: Bitcoin, Altcoin Piyasasının Gerisinde Kalacak!

Pantera Capital Kurucusu Dan Morehead: Bitcoin, Altcoin Piyasasının Gerisinde Kalacak!
0

Pantera Capital’in kurucusu ve CEO’su, yatırımcıların uzun vadede altcoinlerin Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans göstermesini bekleyebileceğini söylüyor.

Bitcoin

Pantera’nın Blockchain Mektubu’nun yakın tarihli bir baskısında , dijital varlık yönetimi firmasının başkanı Dan Morehead’in New York’taki SALT 2021 konferansından önemli alıntılarını özetliyor. Konferans sırasında Morehead, şirketinin BTC’den büyük kazanç elde etmesine rağmen, gelecekteki kripto kazançlarının çoğunun altcoin yatırımlarından geleceğini vurguladı.

bitcoin
pantera capital kurucusu dan morehead: bitcoin, altcoin piyasasının gerisinde kalacak! 2

“Benim bakış açım şu: BTC inanılmazdı – Pantera Bitcoin Fonu, başlangıcından bu yana %67.000 arttı. Ancak, gelecekteki kazançların çoğunun Bitcoin dışındaki tokenlerden olacağını düşünüyorum. Buradaki bazı insanlara sapkınlık gibi geldiğini biliyorum ama bu benim profesyonel görüşüm.”

Morehead, Bitcoin ve rakiplerinin yükselişini 1990’ların sonlarında teknoloji endüstrisi patlamasıyla karşılaştırıyor.

“Bu, 1998’de gelecekteki teknolojik kazanımların çoğunun Microsoft dışından geleceğini söylemek gibi bir şey.

O zamanlar Microsoft 218 milyar dolar, Apple 3.5 milyar dolar, Amazon 2.2 milyar dolar değerindeydi. Google ve Facebook sıfırdı – onlar bile yoktu. Microsoft’un başarılı olduğu yıllardan bu yana – 10 kat arttı. Ancak, bu beş hisse senedindeki teknolojik kazanımların %80’i Microsoft dışından geldi.

Burada sahip olduğum görüş bu – bence BTC bir ton yukarı çıkacak – 10 kat gibi. Bu harika bir yatırım…[ancak] daha geniş portföyün daha iyi performans göstereceğini düşünüyorum.”

CoinMarketCap’e göre, yazının yazıldığı sırada BTC’nin piyasa değeri 1.156 trilyon dolar iken, tüm altcoinlerin toplam piyasa değeri 1.327 trilyon dolar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap