Pantera Capital, Bitcoin’in Neden Yakında Toplanabileceğini Açıklıyor

Pantera Capital, Bitcoin’in Neden Yakında Toplanabileceğini Açıklıyor
0

Pantera Capital, “Vergi Günü” ve Fed politikalarının sonuçlarının yakın gelecekte Bitcoin fiyatını artırabileceğini tahmin ediyor.

Kripto para piyasasındaki son türbülansa rağmen Pantera Capital, önümüzdeki haftalarda Bitcoin fiyatında bir artış öngördü. Yatırım firmasına göre, ‘Vergi Günü’ pervanelerden biri olabilir. Ayrıca şirket, kripto para endüstrisinin yakında geleneksel finansal piyasalardan ayrılabileceğini ve bağımsız ticarete başlayabileceğini de sözlerine ekledi.

Tüneldeki Işık

Bitcoin’in son birkaç ayı oldukça düşüşlü geçti. Pek çok destekçi, 2021’in sonunda 100.000 dolardan işlem göreceğini beklerken, yılı 50 bin doların altında tamamladı ve yeni yılın başlangıcı daha fazla düşüş anlamına geliyordu.

24 Şubat, Rusya ve Ukrayna arasındaki askeri çatışmanın varlık için önemli fiyat düşüşlerine yol açması nedeniyle olumsuz bir ticaret günüydü. Bugün olsa da, BTC çoğu kaybı geri aldı ve 39.000 doların altında kaldı.

Pantera Capital, “The Next Mega-Trade” olarak adlandırılan raporunda, Bitcoin’in yakında boğa koşusuna devam etmesinin nedenlerini özetledi. Bunlardan biri de bu yıl 18 Nisan’a denk gelen yaklaşan “Vergi Günü”.

Şirket, 2013, 2017, 2020 ve 2021’de (önceki büyük artışlar), Bitcoin fiyatının etkinlikten 35 gün önce önemli ölçüde arttığını hatırlattı. Bununla birlikte, yatırımcılar vergileri karşılamak için bazı varlıkları satarken, varlık o gün civarında bir miktar değer kaybetti.

“Bu biraz mantıklı. Birçok kripto tüccarı yatırım yapmak için yeni. Bir kişinin mümkün olduğu kadar çok bitcoin satın aldığını hayal edebilirsiniz. Kriptoda “hepsi bir arada” olduklarından, vergi faturalarını ödemek için nakit toplamanın tek yolu bir miktar kripto satmaktır. Fiyatlar Vergi Günü’ne kadar düşer.”

Kripto Finansal Piyasalardan Bağımsızlık Kazanabilir

Pantera Capital, COVID-19 salgını sırasında Fed’in politikalarına da değindi. Şirket, itibari para birimlerinin toplu olarak basılmasını, Hazine tahvillerinin manipüle edilmesini ve tahvillerin ipotek edilmesini “açıkça yanlış” bir karışım olarak nitelendirdi.

Ayrıca artan enflasyon ve ABD sınırları içindeki ekonomik çalkantı için Amerikan merkez bankasını suçladı. Pantera Capital, patlayacak bir balon olduğunu ve ardından Fed’in faiz oranlarını daha da yükseltmek zorunda kalacağını söyledi. CEO Dan Morehead’e göre bu, dijital varlık evreni için iyi bir haber gibi görünüyor:

“Piyasaların bunu gerçekten yanlış anladığına ve faiz oranlarındaki artışın (bence bunun olacağı ve olmaya devam edeceği oldukça açıktı) kripto için gerçekten o kadar da kötü olmadığına dair çok güçlü bir inancım var. Ve diğer varlık sınıflarına kıyasla, aslında Blockchain fiyatları için gerçekten harika.”

Daha sonra Pantera Capital, kripto para birimi endüstrisinin kendi başına bir finansal niş olarak ortaya çıkacağına inanıyor, bu da geleneksel para piyasalarındaki dalgalanmaların artık bir endişe olmayacağı anlamına geliyor:

“Ve önümüzdeki haftalarda kripto paranın temelde geleneksel pazarlardan ayrılacağını ve tekrar kendi başına ticaret yapmaya başlayacağını düşünüyoruz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap