Cardano Balinaları Yaklaşan Özellik Lansmanından Sonra ADA Yükseliyor mu?

Cardano Balinaları Yaklaşan Özellik Lansmanından Sonra ADA Yükseliyor mu?

Kripto piyasası, son haftalarda ABD’deki bölgesel banka krizinden faydalandığı için, birkaç altcoin yükseliş gösteriyor. ABD ekonomisi, bankacılık krizi ve artan enflasyon endişeleri ile uğraşırken, Bitcoin fiyatı yaklaşık dokuz ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu sırada, ADA yatırımcıları, önümüzdeki haftalarda $ADA fiyatında bir artış bekliyorlar. Bitcoin fiyatının haftalık %6 civarında artış göstermesinin ardından, Cardano balinaları (1 milyon ila 10 milyon $ADA arasında varlıkları olan büyük yatırımcılar), son zamanlarda çantalarını doldurmaya devam ediyorlar. Zincir verileri, bu balinaların Mart 2023’te yaklaşık 150 milyon $ADA (57 milyon dolar değerinde) satın aldıklarını gösteriyor. Tarihsel olarak, büyük balinaların böylesine net bir alım modeli, daha sonra fiyat artışı ile sonuçlandı.

ada
cardano balinaları yaklaşan özellik lansmanından sonra ada yükseliyor mu? 2

Milkomeda EVM Sözleşmeleri ADA Kullanıcılarına Erişim

Cardano topluluğu, Milkomeda olarak adlandırılan Cardano’nun EVM katmanında bir özelliğin kullanıma sunulmasını heyecanla bekliyor. Bu özellik, Cardano kullanıcılarına, ADA cüzdanları aracılığıyla Ethereum Virtual Machine (EVM) akıllı sözleşmelerine erişim imkanı sunacak. Milkomeda’nın kurucu ortağı Sebastien Guillemot, bu özelliğin eklenmesinin Cardano’yu en iyi EVM zinciri haline getireceğine inanıyor. Cardano topluluğu, bu yeni özellik sayesinde Cardano’nun benzersiz özelliklerini ve güvenliğini korurken, aynı zamanda EVM dünyasına erişim sağlama fırsatı elde edecektir.

“Cardano’nun EVM katmanı olan Milkomeda, tüm Cardano kullanıcılarının, herhangi bir Cardano cüzdanı üzerinden EVM sözleşmelerine doğrudan erişmesine olanak tanıyan bir özellik sunuyor. Tüm işlemler saf ADA ile gerçekleştiriliyor. Bu özellik sayesinde, Cardano anında kullanıcı sayısı açısından en büyük EVM zincirlerinden biri haline gelecek.”

Daha önce Cardano fiyatının, 0.427 dolar ve ardından 0.46 dolar direnç seviyeleriyle karşılaşabileceğini bildirmişti. Bu seviyeler, Cardano’nun fiyat hareketinde önemli bir role sahip olabilir ve yatırımcılar için potansiyel alım ya da satım noktaları olarak değerlendirilebilir. Ancak, kripto para piyasası oldukça hareketli olduğundan, her zaman olduğu gibi, geçmiş performans, gelecekteki fiyat hareketleri hakkında kesin bir garanti sağlamaz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.