Optimism (OP) 3 Doların Üzerine Yükselirken, Bitcoin 24.000 Doların Altına Düştü!

Optimism (OP) 3 Doların Üzerine Yükselirken, Bitcoin 24.000 Doların Altına Düştü!

Coinbase-Optimism haberlerinin ardından Optimism (OP) günün en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri haline geldi.

Bitcoin’in fiyat performansı kararsız kalmaya devam ediyor ve 24.000 dolar seviyesini geçmekte başarısız oldu, şu anda ise birkaç sentim altında işlem görüyor.

Bugün çoğu altcoin de hafif bir düşüş yaşarken en büyük kayıplar Avalanche, VeChain, MATIC ve Polkadot gibi diğer kripto para birimlerinden geliyor.

Bitcoin 24 Bin Doların Altında

Geçtiğimiz hafta boyunca Bitcoin, büyük fiyat dalgalanmaları yaşadı. Bir günde 21.500 dolardan 25.000 dolun üzerine çıkarak tarihi bir zirve yaptı, ancak saatler içinde 1.500 dolar geri çekildi. Bitcoin, 25.000 doları geçmek için iki kez deneme yapmasına rağmen başarısız oldu. Haftanın başında ise ikinci bir düşüşle 23.500 dolara kadar geriledi. Ancak hemen toparlanarak dün 24.500 doların üzerine çıktı.

Binance’in Avustralya şubesindeki belirli hesaplarla ilgili haberlerin ortaya çıkmasıyla birlikte, Bitcoin bir kez daha yaklaşık 1.000 dolar düştü. Ancak şu anda biraz toparlanmış olsa da hala 24.000 doların altında mücadele ediyor. Piyasa değeri 460 milyar dolara düştü ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti hafif bir darbe alarak %42,2’ye geriledi.

optimism
optimism (op) 3 doların üzerine yükselirken, bitcoin 24.000 doların altına düştü! 3

OP 3 Doların Üzerine Yükseldi

Coinbase, dün ETH ağının katman-2’sini piyasaya sürdü ve Optimism’i kullanarak yeni hizmetini sunan ABD merkezli borsa, ETH’nin yerel token’ı üzerinde hemen etkili oldu. Haberin duyulmasından dakikalar sonra OP %6 artış göstererek, 3 doların üzerine çıktı ve birkaç haftanın en yüksek seviyesi olan 3,2 dolara ulaştı. Bugün, OP yeşildeki az sayıdaki altcoinler arasında yer alıyor, ancak Ethereum, Binance Coin, Ripple, OKB, Dogecoin, Shiba Inu, Litecoin ve Tron gibi diğer kripto para birimleri %2’ye kadar değer kaybetti. Ayrıca, MATIC, Cardano, Polkadot, Avalanche, Lido, NEAR ve VET gibi birçok kripto para birimi bir günde %3 ila %7 arasında düştü. Toplam kripto piyasası değeri bir günde yaklaşık 20 milyar dolar düşerek 1,1 trilyon doların biraz altına indi.

kriptoparapiyasa allcoins 15
optimism (op) 3 doların üzerine yükselirken, bitcoin 24.000 doların altına düştü! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.