Ocak Ayı İçin BTC Seçeneklerinin Süresi Dolacak, İşte Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Seviyeler!

Ocak Ayı İçin BTC Seçeneklerinin Süresi Dolacak, İşte Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Seviyeler!
0

Yine ayın o zamanı, Bitcoin seçeneklerinin sona ereceği ve tahminlerin maksimum kötü fiyatı için açık olduğu zaman.

Basın zamanında, kral madeni para 37.569,06 dolardan işlem görüyordu.  Haftalarca kan emen Bitcoin, son 24 saatte %3,35 ve son yedi günde %5,79 arttı. Sadece Bitcoin değil, ilk 10 kripto paranın çoğu yeşildeydi veya en azından 24 saatlik fiyat artışlarını tekrar görüyordu.

BTC opsiyon piyasasına gelen Coin Options Track, maksimum ağrı fiyatını 37.000 $ olarak belirledi. Put Open Interest, 35.000 $ civarında yoğunlaşırken, Çağrı Açık Faizi büyük ölçüde 38.000 $ civarındaydı. 40.000 dolardan arama seçenekleri satın alanların aşırı iyimser olduğu görünebilir. Bununla birlikte, 38.000 ila 40.000 $ arasındaki çağrı açık ilgi konsantrasyonu, BTC fiyatını seviyenin altında tutarak bir tür direnç görevi görecektir.

Öte yandan, 35.000 ila 37.000 ABD Doları arasındaki yüksek açık pozisyon sayısı da ileriye dönük bir destek görevi görecektir. Ancak,

btc
ocak ayı i̇çin btc seçeneklerinin süresi dolacak, i̇şte dikkat etmeniz gereken önemli seviyeler! 4

Bu arada, Bitcoin opsiyon hacimlerine bakmak da piyasanın genel durumu hakkında zengin bilgiler ortaya çıkarabilir.

btc
ocak ayı i̇çin btc seçeneklerinin süresi dolacak, i̇şte dikkat etmeniz gereken önemli seviyeler! 5

Opsiyon hacimleri genellikle bir satış döneminde yükselme eğilimindedir ve 21 Ocak’a bakıldığında böyle bir model görülebilir. Opsiyon hacimleri 24 Ocak’ta tekrar yükselirken, BTC fiyatında beklendiği gibi sert bir düşüş görülmedi.

Kripto borsalarına gelince, Bitcoin’in tüm borsalardaki dengesinin Aralık ayının sonundan bu yana genel olarak düşüş trendinde olduğunu görebiliriz. Keskin fiyat düşüşlerinin hemen ardından, muhtemelen dip daha da düşmeden önceki satışlardan dolayı döviz bakiyelerinde bir artış oldu. Bununla birlikte, basın zamanında, BTC’nin 22 Ocak’taki en son rallisinin borsalarda tekrar uzun vadeli bir artışa yol açıp açmayacağını söylemek için çok erkendi.

btc
ocak ayı i̇çin btc seçeneklerinin süresi dolacak, i̇şte dikkat etmeniz gereken önemli seviyeler! 6

Analist Plan B’nin 2021’de 100.000 dolarlık bir Noel tahmininin pek meyve vermemesinin ardından Bitcoin’in fiyatını tahmin etmek anlaşılır bir şekilde sıkıntılı bir nokta. Ancak Ark Invest, kral paranın önümüzdeki on yılda nereye gidebileceğini tahmin eden bir rapor yayınladı.

Araştırmacılar, 2030 yılına kadar bir BTC’nin 1,36 milyon dolar değerinde olacağını ve varlığın piyasa değerinin 28,5 trilyon dolara ulaşacağını teorileştirdi. Ark Invest, sekiz Bitcoin kullanım durumunu ölçtükten ve ortaya çıkan piyasa değerlerini birleştirdikten sonra bu değere ulaştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap