Girişimci Novogratz İlk Çeyrekte Bitcoin İçin 30 Bin Doları Öngörüyor!

Girişimci Novogratz İlk Çeyrekte Bitcoin İçin 30 Bin Doları Öngörüyor!

Kripto savunucusu ve girişim yatırımcısı Mike Novogratz, başka bir cesur Bitcoin fiyat tahmini yaptı.

bitcoin
girişimci novogratz i̇lk çeyrekte bitcoin i̇çin 30 bin doları öngörüyor! 2

Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su, Bitcoin fiyatlarının Mart ayı sonuna kadar 30.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi.

15 Şubat’ta bir Bank of America konferansında konuşan Novogratz şunları söyledi:

“Fiyat hareketine baktığımda, arayan müşterilerin heyecanına, yükselen FOMO’ya baktığımda, çeyreğin sonunda 30.000 $ seviyesinde olmamız beni şaşırtmaz.

Ve sadece altı hafta önce bunun gerçek olması için her iki ayakkabımı da verirdim,” diye devam etti ve “Sanki yılı 30.000 $ bitirirsek, en mutlu adam ben olacağım.”

Bitcoin, son 24 saat içinde %12 gibi büyük bir artışla bir aydan fazla bir süre içindeki en büyük günlük kazancını gördü.

Bitcoin Beş Yılda 500.000 Dolara Çıkabilir

Novogratz’ın fiyat tahminine ulaşmak için BTC’nin yalnızca mevcut seviyelerden %21,5 daha yükselmesi gerekiyor.

Girişim kapitalisti, daha önce kripto kralı hakkında iyimserdi ve 2024’te bir BTC için fiyatların 500.000 dolara ulaşacağına dair tuhaf bir tahminde bulundu.

Uzatılmış tahmin için Federal Rezerv’in faiz oranı artışlarını suçladı.

Novogratz, “Bu yıl patlayıcı, eski zirvelere geri dönebileceğimiz konusunda beni şüpheye düşüren şey, Başkan Powell,” dedi ve ekledi, “o gerçekten yapacağını söylediği şeyi yapıyor ve ben bunu göremiyorum. Fed yakında herhangi bir zamanda döner ve keser.

Daha yüksek faiz oranları, nakit parayı pasif gelir için daha cazip bir yatırım haline getirir. Ek olarak, bir durgunluk tehdidi hala baş gösteriyor, bu da kripto gibi yüksek riskli varlıklara harcanacak daha az harcanabilir gelir anlamına geliyor.

BTC için son büyük hamle, Sam Amca’nın kriptoya yönelik düzenleyici savaşının ortasında piyasa duyarlılığını iyileştirdi. Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi şu anda 62’yi kaydediyor ve bu kesinlikle açgözlülük bölgesinde.

BTC Fiyat Yükselişleri

CoinGecko’ya göre, BTC fiyatları gün içinde %11,8 gibi epik bir artışla 24.711 dolara ulaştı.

Varlık şu anda sekiz ayın en yüksek seviyesinden işlem görüyor ve Haziran ortasından bu yana görülmeyen bir fiyat seviyesine ulaşıyor. Ayrıca, FTX çöküşünden önceki geçmiş seviyeleri patlatarak Şubat düşüşündeki tüm kayıpları sildi.

Analistler, 25.000 $ ile 30.000 $ arasında çok fazla direnç olmadığına dikkat çekiyor ve momentum devam ederse Ethereum’un da yakında 2.000 $’ı ziyaret edebileceğini ekliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.