Nicholas Merten’den Sarsıcı Bitcoin İddiası: BTC İçin Zorlu Günler Yakın!

Nicholas Merten’den Sarsıcı Bitcoin İddiası: BTC İçin Zorlu Günler Yakın!

Kripto uzmanı Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) günümüzdeki ekonomik koşullarda yüzleştiği tehlikelere dikkat çekiyor.

Nicholas Merten, piyasada likiditenin azalmasıyla Bitcoin‘in gelecekte zorlu bir süreçten geçebileceğini vurguluyor.

Bu popüler kripto uzmana göre, Bitcoin‘in fiyat hareketi büyük ölçüde para politikalarıyla şekilleniyor.

“Bitcoin’in para arzının değer kaybına karşı bir sigorta olduğunu söyleyip, son bir on yılda sistemde artan parayla yükselmesini bekleyemeyiz; fakat daralan para arzında bu durumu göz ardı edemeyiz.

Bitcoin, tam zıttı bir etki oluşturuyor. Paranın değerini artırma eğilimini kontrol eder; daha fazla para basıldığında, Bitcoin’in değeri belirli bir noktaya kadar yükselmelidir. Fakat parasal sıkışıklık dönemlerinde bu durumda zorlanır. Genellikle burada düşüş eğilimi gösterir…

Likidite, tüm finansal varlıkların değer kazanması için elzemdir.”

Merten, Bitcoin’in son dönemlerde belirli bir direnç göstermiş olmasına rağmen, genel duyarlılıkta bir düşüş yaşanırsa bu dinamik değişebilir.

“Eğer [25.000 – 32.000 $ aralığında] alış işlemi gerçekleştiren yatırımcılar, piyasanın alıma daha az meyilli olduğunu ve sipariş defterlerindeki taleplerin fiyatları artırmaya devam edemeyeceğini gözlemlerse geri çekilmeye başlarlar…

Son aylarda piyasaya girenler, şu anki 28.000 ile 32.000 dolarlık bölgenin üzerinde yeterli bir ivme olmadığını fark ederse, insanlar paralarını geri çekme eğiliminde olacak.”

btc 6
kaynak: nicholas merten/youtube

Şu anda Bitcoin, 27.715 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.