NFT Sektörü Gerçekten Sona mı Erdi? İşte CoinGecko’nun Şaşırtıcı Verilerle Dolu Raporu!

NFT Sektörü Gerçekten Sona mı Erdi? İşte CoinGecko’nun Şaşırtıcı Verilerle Dolu Raporu!

Son birkaç yılda, özellikle kripto para piyasasının dalgalanmalarıyla, birçok kişi NFT sektörünün ölmekte olduğunu düşündü. Kripto para dünyasındaki ani değişimler, NFT piyasasını da önemli ölçüde etkiledi. Ancak CoinGecko‘nun en yeni raporu, bu konudaki yaygın kanıya meydan okuyor.

CoinGecko NFT Piyasasını İnceliyor

CoinGecko’nun kripto para izleme platformuna göre, en gözde NFT koleksiyonu Nakamigos. Bu koleksiyon, 1.234 CoinGecko kullanıcısının gözlem listesinde yer alıyor, ki bu da yatırımcıların yeni piyasaya sürülen Nakamigos koleksiyonunu yakından takip ettiğini gösteriyor.

Nakamigos’un ardından, en çok ilgi gören ikinci NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club (BAYC), 1.076 kullanıcı ile takip ediliyor. Liste sırasıyla CyberKongz ve Bitap koleksiyonları ile devam ediyor.

nft 1
nft sektörü gerçekten sona mı erdi? i̇şte coingecko'nun şaşırtıcı verilerle dolu raporu! 2

2022 yılında piyasaya sürülen Pixelmon koleksiyonu da 786 kişi tarafından takip ediliyor ve beşinci sırada yer alıyor. CoinGecko’nun raporu, en popüler 30 NFT koleksiyonunun her birinin 400’den fazla kullanıcı tarafından izlendiğini belirtiyor. Bu, bu 30 koleksiyonun 12’sinin 2021 yılında piyasaya sürüldüğünü ve iki yılı aşkın bir süre sonra bile popülerliğini koruduğunu ortaya koyuyor.

2022’nin başlarında başlayan ayı sezonu da, CoinGecko’nun en popüler 30 NFT koleksiyonu listesinde önemli bir yer tutuyor. Listede, 2023’te piyasaya sürülen 9 ve 2022’de piyasaya sürülen 8 NFT koleksiyonu bulunuyor. Bu durum, 2023 yılının NFT sektörü için daha olumlu geçtiğini gösteriyor. 2023 yılının sonuna yaklaşırken, NFT koleksiyonlarının nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

Ethereum NFT Piyasasındaki Dominasyonunu Sürdürüyor

NFT’ler, 2021 yılında büyük bir popülarite kazandı ve ana akımda da benimsendi. Ünlüler ve sanatçılar NFT sektörüne yoğun ilgi gösterdi. Ancak, dappGambl’ın yakın tarihli raporu, NFT’lerin büyük bir kısmının değersiz olduğunu ortaya çıkardı.

Finans ve blockchain uzmanlarından oluşan bir grup, 73.257 NFT koleksiyonunu inceledi ve %95’inin parasal bir değeri olmadığını buldu. 2021’de, NFT piyasasının toplam işlem hacmi 17 milyar dolara ulaştı.

Ancak, CoinGecko’nun raporuna göre, ayı sezonunun etkilerine rağmen, NFT piyasasında büyük bir değişiklik yaşanmadı. En popüler NFT koleksiyonları hala Ethereum ağında bulunuyor. CoinGecko kullanıcılarının takip ettiği 30 NFT koleksiyonunun 24’ü Ethereum ağındaki koleksiyonlar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.