NEAR Protocol 13.18$ Seviyesini Aştı, Alıcılar 10 $’ı Görebilir!

NEAR Protocol 13.18$ Seviyesini Aştı, Alıcılar 10 $’ı Görebilir!
0

Bitcoin 40 bin doların altına düştü ve 37,6 bin dolarlık alanın da altına düştü ve yazı yazılırken 36 bin dolar civarında işlem görüyordu. Fiyat, son saatlerde güçlü bir şekilde aşağı doğru itildi ve alıcılar 34,8 bin dolar seviyesinde bir miktar tepki vermeye çalıştıkları için, yazı yazılırken bile oldukça hareketliydi. Daha yüksek zaman dilimlerinde de NEAR Protocol, geçtiğimiz hafta son derece düşüş ivmesine sahipti ve geçen hafta yaklaşık %45 kaybetti.

near
near protocol 13.18$ seviyesini aştı, alıcılar 10 $'ı görebilir! 3

Aralık ayında 8.08 dolardan 17.66 dolara hareketi kullanarak, bir dizi Fibonacci Geri Çekilme seviyesi (beyaz) çizildi. 14$ ve 12.87$’daki %38.2 ve %50 seviyeleri 13.18$ ve 14$’lık yatay destek seviyeleriyle bir miktar izdiham yaşadı.

Son birkaç gün içinde, 12 saatlik grafik, basın saatinden önceki seansta fiyatın 13.18$’dan kapanmasıyla aşağı yönde büyük bir mum fitili gösterdi. Ancak, sonraki seansta alıcılar tükendi ve fiyatın 10$ alanına yöneldiği görüldü.

Grafiğin daha güneyinde, %78.6 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 10.13$ seviyesinden bir miktar destek vardı. Ayrıca 9.88 dolarda uzun vadeli bir destek seviyesi vardı. Bunlar, NEAR’ın sonraki günlerde/haftalarda ulaşabileceği yerlerdir.

%61.8-78.6 geri çekilme seviyeleri arasındaki alan genellikle yatırımcıların bir varlık satın almak istediği bir alandır. Bununla birlikte, Bitcoin’in daha da aşağı çekilmeye zorlanıp zorlanmayacağı veya dibinin içeride olup olmadığı henüz belli değildi.

Gerekçe

near
near protocol 13.18$ seviyesini aştı, alıcılar 10 $'ı görebilir! 4

Fiyat tablosunda, 21 dönemlik hareketli ortalama (turuncu) henüz 55-SMA’nın (yeşil) altına geçmedi. Bu, fiyatın ayılar tarafından bölgeden ne kadar çabuk vazgeçmeye zorlandığının bir işaretiydi.

RSI, nötr 50’de veya 12 saatlik RSI’nin Kasım ayında sıçradığı 33 işaretinde bile destek bulamadı. Yönlü Hareket Endeksi 2022 yılına kadar güçlü bir yükseliş trendi göstermişti, ancak yeni yılın doğuşundan bu yana DMI zayıfladı. Son birkaç işlem seansında, DMI tarafından belirgin bir düşüş eğiliminin sinyali verildi.

OBV’ye göre, satış hacmi, fiyatı yukarı çeken alım hacmini geri almaktan hiçbir zaman uzak olmasa da, OBV de son birkaç gün içinde düştü.

Çözüm

Geleneksel pazarlar ciddi zayıflık gösterdiğinden, Bitcoin ve kripto pazarının nasıl tepki vereceği belirsizdi. Bir dip oluşmadığı ve bazı uzun vadeli yükseliş hissiyatı geri kazanılmadığı sürece, uzun vadeli bir yatırım olarak NEAR’ı satın almak akıllıca olmaz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap