Monero (XMR)’nin Grafiklerde Geri Çekilme İhtimalinin Değerlendirmesi

Monero (XMR)’nin Grafiklerde Geri Çekilme İhtimalinin Değerlendirmesi
0

Monero (XMR), 2022’deki en düşük seviyesinden sağlıklı bir iyileşme gören birkaç kripto arasında yer alıyor. Aslında, Haziran ayındaki en düşük 96.50$’dan %44’ten fazla arttı. Öyle olsa bile, basın zamanı konumu, düşüş eğiliminin yakın olduğunu gösteriyor gibiydi.

XMR, Cuma günkü işlem seansında 141.45$’da zirve yaptı. Bu, Haziran ayındaki en düşük seviyesinden %44’ten fazla sağlıklı bir yükselişi temsil ediyor. Bu hareket, onu Ocak 2022’nin destek seviyesine yerleştirdi.

Daha da önemlisi, en son zirve, onu 0.236 Fibonacci geri çekilme seviyesine yerleştirdi. XMR’nin son yükselişinden keyif alan birçok yatırımcı kazançlarının bir kısmını nakde çevirdiği için bu fiyat seviyesi muhtemelen yeni bir direnç seviyesi olarak hareket edecek.

xmr
monero (xmr)'nin grafiklerde geri çekilme i̇htimalinin değerlendirmesi 5

Aslında, XMR’nin boğaları, yazının yazıldığı sırada söz konusu fiyat seviyesinde zaten zayıflık belirtileri gösteriyordu. Fiyat hareketi %50 RSI seviyesini geçmeyi başardı, ancak MFI kısa sürede düzleşti, bu da birikim veya satın alma baskısının azalmakta olabileceğini düşündürdü.

Yukarıda belirtilenler, son 24 saatte +DI’nin dönmesiyle Yönlü Hareket Endeksi tarafından da alındı.

xmr
monero (xmr)'nin grafiklerde geri çekilme i̇htimalinin değerlendirmesi 6

Zincir üstü ölçümler, XMR’nin düşüş eğiliminin daha yüksek olasılığını da destekledi. Balina metriği tarafından tutulan arz, son üç gün içinde %0,20 düştü. Bu, bir miktar kâr almanın şimdiden gerçekleşmeye başladığının teyididir.

xmr
monero (xmr)'nin grafiklerde geri çekilme i̇htimalinin değerlendirmesi 7

Balinaların elindeki arzdaki düşüşe rağmen, Monero’nun sosyal hakimiyeti son üç günde önemli ölçüde arttı. XMR, son yedi gün içinde sağlıklı geliştirme faaliyetini de sürdürdü ve bu, yatırımcıların ilgisini çekmeye yardımcı olabilir.

xmr
monero (xmr)'nin grafiklerde geri çekilme i̇htimalinin değerlendirmesi 8

Ne Kadar Bir Geri Çekilme Bekleniyor?

İlgili çoklu değişkenler nedeniyle ne kadar düşüş eğilimi beklendiğini söylemek zor. Örneğin, daha düşük fiyat seviyelerinde alım yapan yatırımcıların çoğu, HODL’ı tercih edebilir. Böyle bir sonuç, maksimum potansiyel dezavantajı azaltacaktır. Alternatif olarak, önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla yükseliş hissi, düşüşü yumuşatabilir ve belki de XMR’yi daha yükseğe çıkarabilir.

Öte yandan, birçok sahip panik halinde satış yaparsa, XMR’nin geri çekilmesi önemli olabilir. Böyle bir durumda, fiyat 120 dolar seviyesinin yakınında destek bulabilir. Bu, daha önce test edilmiş en yakın destek seviyesidir.

Ancak, tüm bunların geçerli piyasa koşullarına tabi olduğunu belirtmekte fayda var.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap