Monero (XMR), Bu Koşullar Karşılanırsa 200$’ı Geçen %10’luk Bir Kazanç Sağlayabilir!

Monero (XMR), Bu Koşullar Karşılanırsa 200$’ı Geçen %10’luk Bir Kazanç Sağlayabilir!
0

Monero birkaç gün önce 180 dolar seviyesinin altına keskin bir şekilde düştü, ancak Bitcoin düşük aralığının altından yükseldiğinde hızla geri döndü ve 200 dolar işaretine ulaştı. Yazma sırasında, Monero grafikte ayı ağırlıklı bir alanın altındaki bir aralıkta işlem görüyordu, ancak bir kırılma ve yeniden test, Monero satın almak için bir fırsat sunabilir.

XMR 4 Saatlik Grafik

monero
monero (xmr), bu koşullar karşılanırsa 200$'ı geçen %10'luk bir kazanç sağlayabilir! 4

12 Mayıs’tan bu yana fiyat, yükselen trend çizgisiyle vurgulandığı gibi bir dizi yüksek dip noktası oluşturdu. Dahası, 190 doları aştı ve 200 dolarlık psikolojik ve teknik direnç bölgesi geçen hafta birçok kez test edildi.

Fiyat birkaç gün önce 190 doların altına düştüğünde, özellikle Bitcoin bir aralıkta işlem gördüğü ve 28.8 bin dolarlık destekten zayıf bir şekilde sıçradığı için fiyatın 150 dolar seviyesine doğru ilerleyeceği düşünülüyordu.

Bunun yerine, Bitcoin 32 bin dolarlık işareti itti ve bu itme, Monero boğalarına da bir miktar ivme kazandırdı. Yazma sırasında, 200 dolarlık bölge (kırmızı kutu) hala sert direnç gösteriyor.

XMR 1 Saatlik Tablosu

monero
monero (xmr), bu koşullar karşılanırsa 200$'ı geçen %10'luk bir kazanç sağlayabilir! 5

H1 grafiği, son birkaç gün içinde 193.2 ile 201.3 dolar arasında bir aralık gösterdi. Bu, aynı saatlik grafikte son iki hafta içinde yükseliş yapısına sahip bir direnç seviyesinin altında kısa vadeli bir konsolidasyondu. Fiyat, hem 179,6 $ hem de 204,3 $ seviyelerinin üzerinde bir mum fitili yaptı ve ayrıca 156 $ ve 168 $ seviyelerinde daha yüksek dipler oluşturdu.

Bu nedenle, bir trader uzun pozisyonlara girmek isteyebilir, ancak hemen değil çünkü 200-205 dolarlık direnç bölgesi henüz bir talep bölgesine çevrilmedi. Bu nedenle, varlığı satın almak için kısa vadeli aralıktan bir çıkış ve ardından 201-204$ alanının yeniden test edilmesi kullanılabilir. 190 doların altına bir düşüş, fikri geçersiz kılacaktır.

monero
monero (xmr), bu koşullar karşılanırsa 200$'ı geçen %10'luk bir kazanç sağlayabilir! 6

RSI son birkaç gün içinde 45 ile 55 arasında dalgalandı, bu da momentumun ne alıcıların ne de satıcıların lehine olmadığı anlamına geliyordu. OBV, son üç gün içinde bir miktar düştü ve OBV’de (beyaz noktalı) işaretlenen iki seviye, boğaların OBV’nin yükseldiğini görmek isteyeceği yerlerdir.

CMF, son üç gün içinde de +0.05 işaretinin üzerinde kaldı ve bu da kripto varlığının arkasında iyi bir satın alma baskısı olduğunu gösterdi.

Çözüm

Fiyat kısa vadeli aralığı aşabilirse ve CMF +0.05’in üzerinde kalırken OBV de işaretlenen iki seviyeyi geçerse, Monero için yukarı yönlü bir hareketin gerçekleşmesi muhtemeldir. Böyle bir senaryoda, 201-204$ alanının yeniden test edilmesi, 190$’ın altında bir stop-loss ile uzun pozisyonlara girmek için kullanılabilir. Her zaman olduğu gibi, alım satım yaparken alım satım sermayesinin %1-2’sinden daha azını riske atmak ihtiyatlı olacaktır. 225$, kar elde etmek ve istenirse SL’yi başabaşa taşımak için kullanılabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap