Monero Fiyat Tahmini – XMR Fiyatı 2021’de 400 Dolara Çıkacak mı?

Monero Fiyat Tahmini – XMR Fiyatı 2021’de 400 Dolara Çıkacak mı?
0

Bu Monero (XMR) Fiyat Tahmini 2021 makalesi, yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, Monero (XMR) fiyat analizimizi ve tahminimizi oluştururken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz .

Son birkaç gün içinde, kripto piyasası hızlı bir şekilde toparlanıyor gibi görünüyor. Ayrıca, son iki aydaki düşüşün ardından kripto piyasası istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Şu anda, kripto varlık endüstrisi tekrar yükselecek gibi görünüyor.

Monero (XMR) aynı fiyat dalgalanmasını yaşayacak mı? Yakında bu Monero (XMR) fiyat analizi 2021 makalesinde öğreneceğiz. Ama önce Monero’nun (XMR) ne olduğuna bir bakalım.

Monero (XMR) Nedir?

Monero, ödeme güvenliği söz konusu olduğunda en önemli kripto para birimlerinden biridir. XMR, 2014 yılında Riccardo Spagni ve David Latapie tarafından başlatıldı ve geliştirildi. Geliştiriciler, kriptoyu kullanıcılarına yüksek düzeyde gizlilik sağlamak için tasarladı. Bu nedenle ağ, anonimliği tercih eden kullanıcılar ve yatırımcılar için popüler hale geldi.

Ticaret söz konusu olduğunda, kriptonun ortalama günlük işlem hacmi neredeyse 1 milyar dolar. Ağdaki madenciler, ağın tüm kullanıcılara eşit davrandığı demokratik bir konsepte dayanmaktadır. Buna göre, XMR madencileri, ASIC’ler gibi herhangi bir karmaşık donanım gerektirmeyen normal bir CPU kullanarak kendi başlarına madencilik yapabilirler.

Artık Monero hakkında bir fikrimiz olduğuna göre, XMR’nin 2021’de karlı bir kripto olacağını düşünüyor musunuz ? Bana katılın ve bu XMR fiyat analizindeki ve XMR fiyat tahminindeki çizelgeleri birlikte kontrol edelim .

XMR Mevcut Piyasa Durumu

Bu Monero fiyat analizini yazarken XMR, 24 saatlik işlem hacmi 198.967.425$ ile 295$’dan işlem görüyor. XMR fiyatı son 24 saatte %2,95 düştü.

Ayrıca, XMR, 17.982.382.36 XMR’lik bir akım dolaşım kaynağına sahiptir. Şu anda, XMR için en iyi dijital varlık ticaret platformları Binance, OKEx, Huobi Global, BiONE ve ZBG’dir.

Şimdi, 2021 için bu XMR teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Döviz Fiyat Analizi 2021

Son zamanlarda, XMR ilgili 32. pozisyon aldı CoinGecko. Ancak blok zincirindeki son gelişmeler, yükseltmeler ve değişiklikler kripto para birimi fiyatının yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu XMR fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

monero
Artan Kanal modelini gösteren XMR/USDT grafiği (Kaynak: TradingView )

Yukarıdaki tablo, XMR’nin Artan Kanal modelini göstermektedir. Bu, daha yüksek tepelerin ve daha yüksek diplerin birleştirilmesiyle oluşan bir yükseliş formasyonudur. Yukarıdaki grafiğe göre Monero, ayın ilk günlerinde ayılara karşı konumunu iyi koruyabildi.

Başka bir deyişle, XMR önümüzdeki günlerde olası bir yükseliş rallisine hazırlanıyor. Bu olursa, kripto direnç seviyesinin ötesine geçebilir ve yükseliş fiyatına ulaşabilir. Tabii ki, yükseliş piyasası Monero’da kalmaya devam ederse, bunun gerçekleşmesi daha olasıdır.

Tersine, boğalar kriptoya karşı çıkarsa, XMR fiyatı düşebilir. Kısacası, XMR yükseliş pozisyonundan çıkabilir ve düşüş fiyatına doğru düşebilir.

monero relative strength index 1024x613 1
Monero Göreceli Güç Endeksi (Kaynak: TradingView )

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 44.08’de, bu da XMR’nin ne aşırı alım ne de aşırı satım durumunda olduğu anlamına geliyor. Ayrıca, bu, kripto tüccarlarının ve yatırımcılarının ticaret yapabileceğini, ancak kripto yatırımcılarının büyük bir fiyat değişikliği endişesi duymadan güvenli bir şekilde ticaret yapabileceğini gösteriyor.

Ayrıca, kripto tüccarları temkinli ticaret yapmalı ve kripto para piyasasının aşırı heyecanından etkilenmemelidir. Bunu akılda tutarak, kripto para birimi tüccarları, kripto piyasasının vahşi dalgalanmaları nedeniyle beklenmedik kayıplardan kaçınmak için dikkatli olmalıdır.

Ayrıca Monero’nun Üstel Hareketli Ortalamasına (EMA) ve Basit Hareketli Ortalamasına (SMA) da bakalım.

monero 30 day sma and 50 day ema 1024x611 1
Monero 30 günlük SMA ve 50 günlük EMA (Kaynak: TradingView )

2021’in başından bu yana, XMR’nin fiyatı, öncekinden daha yüksek olan birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen konsolidasyon, dalgalanmalar ve düzeltmeler takip ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak XMR, 2021’de rekabetçi bir pazara sahip.

Monero (XMR) Fiyat Tahmini 2021

Aşağıdaki tablo, XMR’nin son birkaç gün içinde harika bir performans gösterdiğini gösteriyor. Ayrıca, XMR fiyatı yükseliş eğilimi gösteriyor. Bu eğilim devam ederse, XMR boğalarla birlikte çalışabilir, 318 dolarlık direnç seviyesini geçebilir ve 342 dolara daha da yükselebilir.

xmr usdt price prediction chart 1024x614 1
XMR/USDT Fiyat Tahmin Tablosu (Kaynak: TradingView )

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve XMR’yi yükseliş pozisyonundan itebilir. Daha basit bir ifadeyle, XMR’nin fiyatı düşüş sinyali olan neredeyse 245 dolara düşebilir.

Bu arada, uzun vadeli XMR fiyat tahminimiz 2021 yükseliş gösteriyor. Yeni zirvelere ulaşma olasılığı yüksektir. Ancak bu, ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Monero (XMR) Fiyat Tahmini 2022

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, XMR 2022’nin sonunda 450 dolara ulaşacak. Ayrıca, 2022’nin ilk yarısı 500 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklık ve 450$’a ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Monero (XMR) Fiyat Tahmini 2023

XMR, destek seviyesini uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında tutarsa, alıcılar bir sonraki saldırı görevini 550 $ ile hayati seviyede oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacak, bu da onu düşmeden, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Monero (XMR) Fiyat Tahmini 2024

Platformun en son güncellemeleri, gelişmeleri, XMR fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre, XMR yatırımcıları 2024 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekleyebilirler. Ayrıca bu, kripto pazarında XMR fiyatını artırabilir ve En iyi yatırım, fiyat aniden yükselip 700$’a ulaşabileceğinden.

Monero (XMR) Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki dört yıl içinde XMR fiyatları 850 dolara kadar çıkabilir. Bununla birlikte, bu seviyeye ulaşmak XMR için o kadar zor olamazdı çünkü siparişleri almak veya satmak için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, XMR’nin tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap