Milyarder Yatırımcı Chamath Palihapitiya: Bitcoin, Altının Yerini Çoktan Aldı!

Milyarder Yatırımcı Chamath Palihapitiya: Bitcoin, Altının Yerini Çoktan Aldı!
0

Milyarder yatırımcı ve eski Facebook yöneticisi Chamath Palihapitiya, Bitcoin’in (BTC) zaten bir değer deposu olarak altının yerini aldığını söylüyor. 

Yeni bir CNBC röportajında, Social Capital’in kurucusu ve CEO’su, amiral gemisi kripto para biriminin pazar payının büyümeye devam edeceğine neden inandığını paylaşıyor. Ayrıca, sağlam kullanım durumları nedeniyle öne çıkan diğer kripto projelerinin bir bölümünü tahmin ediyor.

“Bence Bitcoin, altının yerini etkili bir şekilde aldı ve bunu yapmaya devam edecek ve böylece piyasa değeri artacak. 

O zaman ilk kez, Bitcoin’in olması gerektiğini düşündüğümüz çözümün ilk sürümlerini görüyoruz: akıllı sözleşmeler, daha iyi tasarruf hesapları, daha iyi sigorta, daha iyi kredi notu ve bu DeFi (merkezi olmayan finans) aracılığıyla oluyor. ) Ethereum ve Solana üzerine inşa edilen şeyler.”

bitcoin
Milyarder Yatırımcı Chamath Palihapitiya: Bitcoin, Altının Yerini Çoktan Aldı! 2

Risk sermayedarı , orta vadeli enflasyona karşı temkinli olduğunu söylüyor ve Bitcoin ile diğer iki altcoini enflasyona dirençli yatırım portföyünün bir parçası olarak adlandırıyor. 

“Orta vadeli enflasyon konusunda çok endişeliyim ve bu nedenle enflasyonist bir ortamda, benim çok basit dünya görüşüme göre, üç şeye sahip olmak istiyorum: hiper büyüme [firmalar] çünkü hiper büyüme her zaman enflasyonu geride bırakabilir. Bunu, yılda yüzde 50’den fazla büyüyen şirketler gibi düşünün. İnanılmaz bir büyüme, değil mi? 

O zaman nakit üreten varlıklara sahip olmak istiyorum, harika bir örnek madencilik hissesi gibidir. Kulağa çılgınca geldiğini biliyorum ama oldukça inanılmaz. Sonra da birbiriyle ilişkili olmayan varlıklara sahip olmak istiyorum: Bitcoin, Solana, DESO (Merkezi Olmayan Sosyal), birçok DeFi protokolü çünkü bu, tüm bunlara karşı sezgisel bir önlem.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap