Milyar Dolarlık Emlak Firması Pacaso, Kripto Ödemelerini Kabul Etme Kararı Aldı!

Milyar Dolarlık Emlak Firması Pacaso, Kripto Ödemelerini Kabul Etme Kararı Aldı!
0

Emlak platformu olan Pacaso, kripto para ödemelerini destekleme kararı aldı.

Ekim 2020’deki lansmanından aylar sonra değerlemede 1 milyar dolara ulaşan girişim, müşterilerin dijital varlıkları kullanarak ikinci evlerde mülkiyet hissesi satın almalarına izin vermek için crypto ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay ile ortaklık kurdu.

Firma yaptığı açıklamada, ev satın alanların ödemelerini kripto kullanarak halledebileceklerini ve ardından bakiyenin geri kalanını fiat ve crypto para kullanarak ödeyebileceklerini söylüyor. Desteklenen paralar arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Dogecoin (DOGE), Wrapped Bitcoin (WBTC) ve beş USD tipli sabit para bulunuyor.

kripto
milyar dolarlık emlak firması pacaso, kripto ödemelerini kabul etme kararı aldı! 2

Pacaso’nun kurucu ortağı ve CEO’su Austin Allison, firmanın yeni ödeme seçeneğinin emlak endüstrisinde crypto ve blok zincirinin artan popülaritesine yanıt olarak olduğunu söyledi. 

Kripto Açıklaması

“Kripto ödeme seçeneği, ikinci evlerin olası alıcılarıyla yaptığımız görüşmelerde tekrar eden bir konu.

Uluslararası olarak genişledikçe ve ikinci evde ortak mülkiyeti dünya genelinde daha fazla insanın erişimine açtıkça, bu talebe cevap verebilmek ve müşterilerimize mümkün olduğunca çok sayıda ödeme seçeneği sunabilmek bizi heyecanlandırıyor.”

BitPay CEO’su Stephen Pair, emlak gibi artan sayıda büyük satın alımların crypto ile ödendiğini gördüklerini söyledi. 

“Crypto için pazar potansiyeli çok büyük ve tüketicilerin önümüzdeki 12 ay içinde crypto para birimini kullanarak yapacakları alımların tahmini değeri 55 Milyar Dolar.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap