Michael Saylor: Şimdi Bitcoin Satın Alma Zamanı

Michael Saylor: Şimdi Bitcoin Satın Alma Zamanı
0

Michael Saylor, Microstrategy’nin piyasada hüküm süren aşırı korkuya rağmen Bitcoin satın almaya devam edeceğini söyledi.

bitcoin
michael saylor: şimdi bitcoin satın alma zamanı 2

En büyük kurumsal BTC sahibi MicroStrategy’nin CEO’su ve kurucusu Michael Saylor, şirketin bitcoin stratejisine ilişkin yükseliş duruşunu yineledi ve bir kez daha, şirketin bazı hisselerini vuran bir marj çağrısı hakkındaki söylentileri ortadan kaldırdı. Saylor, Bitcoin satın almaya devam etme taahhüdünü yineledi.

Bitcoin Stratejisi Üzerine

Birincil kripto para birimi 20.000 doların altına düşmeye yaklaşsa da, nihai BTC boğası Michael Saylor, yaklaşık iki yıl önce “Bitcoin stratejisini” benimsemenin mevcut tüm seçenekler arasında en iyi karar olduğuna hala inanıyor. Ona göre varlık, bu dönemde altın, petrol, Nasdaq endeksi ve diğer ana seçeneklerden 10 kat daha iyi performans gösterdi.

CNBC ile yaptığı son röportajda Saylor, ABD yazılım istihbarat firmasının mevcut fiyattan BTC biriktirmeye devam edeceğini söyledi. BTC’nin 10 yıllık bir zaman diliminde risksiz bir değer deposu olduğunu iddia ederek, kısa vadeli oynaklığın doğasını etkilemediğini düşündü. Dört yıllık bir süre içinde, piyasa koşullarına rağmen varlığı elinde tutan herkesin para kaybetmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Bu nedenle, BTC’nin dört yıllık hareketli ortalamasının tam olarak 21.000 dolar seviyesinde olması nedeniyle mevcut fiyat seviyesinin “kesinlikle harika bir satın alma fırsatı” olduğunu açıklamaya devam etti. MicroStrategy, pozitif nakit akışı yaratmaya devam ettikçe, Bitcoin alımları için sermaye dağıtacağını kaydetti.

Salı günkü bir tweet’te milyarder, “yığın oturdu ve mütevazi kal” tweetini attı ve yakında Bitcoin satın alma çılgınlığına devam edebileceğini ima etti.

MicroStrategy, ortalama maliyeti yaklaşık 30.700 $ olan toplam 129.218 BTC’ye sahiptir. BTC Aralık 2020’den bu yana 23.000 $’lık en düşük fiyat etiketine düştüğünde, Bitcoin’deki gerçekleşmemiş kaybı 1 milyar dolara ulaştı ve varlık şu anda daha düşük işlem gördüğü için bunun biraz üzerinde.

Teminat Çağrısı ve Borç Üzerine

Saylor, Silvegate bankasından alınan 205 milyon dolarlık kredinin firmanın bitcoin odaklı bilançosunun yalnızca küçük bir yüzdesini oluşturduğunu bir kez daha açıkladı, bu nedenle şirketin bir marj çağrısı aldığına dair en son söylentileri “sadece Twitter’ımı ünlü kılıyor” olarak değerlendirdi. ”

“ Milyarlarca dolarlık bir bilançoda, teminatlandırmamız gereken sadece 200 milyon dolarlık bir kredimiz var ve şu anda bu konuda 10 kat fazla teminatlandırılmış durumdayız.”

Faiz oranlarının artmasının makroekonomik durumu göz önüne alındığında, Saylor, “faiz oranı iki katına çıkmadan önce %1,8 borç verme faiziyle 2,2 milyar dolar borç alma” şeklindeki erken stratejisini lanse etti. Birçoğunun aslında “teminatsız borç” olduğunu ve diğer 500 milyon doların yedi yıl içinde ödenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Dolayısıyla şirketin sağlıklı bir bilançosu olduğu sonucuna varmıştır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap