Michael Saylor Dipten Bitcoin Satın Aldı: MicroStrategy, 20.8 Bin Dolardan 10 Milyon Dolarlık Bitcoin Ekliyor!

Michael Saylor Dipten Bitcoin  Satın Aldı: MicroStrategy, 20.8 Bin Dolardan 10 Milyon Dolarlık Bitcoin Ekliyor!
0

Piyasa kargaşasının başlamasından bu yana ilk kez MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın aldığını duyurdu.

bitcoin
michael saylor dipten bitcoin satın aldı: microstrategy, 20.8 bin dolardan 10 milyon dolarlık bitcoin ekliyor! 2

Michael Saylor’un öncülük ettiği iş zekası devi, 480 BTC daha satın almak için 10 milyon dolar harcadı. Böylece, firmanın toplam zulası şimdi 130.000 Bitcoin’e yakın.

Bitcoin Hamleleri

  • Saylor, şirketi tarafından yapılan en son satın almanın ana hatlarını vermek için 29 Haziran’da Twitter’a götürdü. 10 milyon dolar değerindeki bu, NASDAQ listesindeki firma 480 Bitcoin’i güvence altına aldı.
  • İşlemin ortalama fiyatı 20.817 dolardı. MicroStrategy’nin toplam BTC varlığı 129.699’a yükseldi ve sadece 4 milyar dolar (ortalama fiyat 30.664 dolar) karşılığında satın alındı.
  • Bu, şirketin BTC yatırımında kırmızı olmaya devam ettiği anlamına geliyor. Varlık 20.000 doların üzerinde kalmaya çalışırken, MicroStrategy’nin tüm pozisyonu şimdi 2,6 milyar dolar değerinde.
  • Başka bir deyişle, NASDAQ listesindeki dev, 1,4 milyar doların üzerinde gerçekleşmemiş bir kayıp üzerinde oturuyor.
  • Yine de Saylor, birincil kripto para birimi için gelecekte 1 milyon dolarlık bir fiyat etiketi öngörerek her zamanki gibi yükselişini sürdürüyor. Ayrıca, son kargaşa, varlığın daha fazla bölümünü satın almaya devam edeceğine söz verdiği için onu ve şirketini caydırmadı.
  • Daha önce, MicroStrategy’nin birkaç ay önce daha fazla BTC satın almak için kullandığı Silvergate’ten 205 milyon dolarlık kredisi için bir marj çağrısıyla karşı karşıya kalabileceğine dair endişeler vardı. Ancak şirket, pozisyonunu korumak için fazlasıyla yeterli bitcoine sahip olduğuna dair güvence vererek bu söylentileri reddetti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap