Meta, Yeniden Yapılanma Sürecinde Meta Veri Deposu Ekibini Küçültüyor!

Meta, Yeniden Yapılanma Sürecinde Meta Veri Deposu Ekibini Küçültüyor!

Teknoloji devi Meta’nın, metaveri odaklı Reality Labs ekibinde personel azaltmaya gitmeyi planladığına dair haberler bulunuyor. Bu, şirketin 2022 yılından bu yana gerçekleştireceği ikinci büyük personel kesintisi olacak.

Reuters’in elde ettiği bilgilere göre Meta, çalışanlarına yapılacak bu kesinti hakkında zaten bilgilendirmiş durumda.

Raporda, Meta’nın artırılmış (AR) ve sanal gerçeklik (VR) teknolojileri için çip geliştiren Facebook Agile Silicon Team‘i de bu kesintiden etkilenecek şeklinde bilgiler mevcut.

meta
meta, yeniden yapılanma sürecinde meta veri deposu ekibini küçültüyor! 2

Şu an için kesintiden kaç personelin etkileneceği konusunda net bir rakam olmasa da, Reuters bu birimin yaklaşık 600 kişiye ev sahipliği yaptığını belirtiyor.

Bir kaynağın belirttiğine göre; işten çıkarmaların ardından Meta, kompakt ve normal gözlükleri andıran AR gözlüklerin üretimine yoğunlaşmayı planlıyor. Bu gözlüklerin ilk modelinin 2024’te piyasaya sürülmesi bekleniyor, ancak net bir çıkış tarihi henüz paylaşılmamış.

Geçtiğimiz Kasım 2022’de, enflasyon ve Reality Labs‘in yüksek maliyetlerinden dolayı yaklaşık 11.000 kişilik bir işten çıkarma gerçekleştiren Meta, bu hareketle maliyetleri dengelemeye çalışmıştı. Reality Labs‘in 2020’nin ikinci çeyreğinden bu yana 34 milyar dolarlık bir mali kayıp yaşadığı belirtiliyor.

Bütün bu kesintilere rağmen Meta’nın, metaveri alanındaki yatırımlarını artırmayı hedeflediği belirtiliyor. Şirketin, 2023 sonrası için Reality Labs‘e olan yatırımlarını hızlandırarak genel gelirini artırma hedefine odaklandığı biliniyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.