Memecoinler, Kripto Piyasası İyileşirken Yükseliş Kaydediyor!

Memecoinler, Kripto Piyasası İyileşirken Yükseliş Kaydediyor!

Dijital para birimi ekosistemi günümüzde geniş bir toparlanma dönemi yaşıyor ve birleşik kripto piyasa kapitalizasyonu, bu metin yazılırken %1,38 artarak 1,14 trilyon dolar seviyesine ulaşmış durumda. Bitcoin (BTC), bu yükseliş trendini kesin bir şekilde takip ederken, memecoin’ler genel olarak karışık bir büyüme performansı sergiliyorlar.

kripto
memecoinler, kripto piyasası i̇yileşirken yükseliş kaydediyor! 2

Dünyanın ilk ve en büyük memecoin’i olan Dogecoin (DOGE), son 24 saat içinde CoinMarketCap verilerine göre %1,23’lük bir büyüme kaydederek 0,07233 $ seviyesinden işlem görüyor. Dogecoin’in yanı sıra, Shiba Inu (SHIB) da piyasanın toparlanma çabasına tutarlı bir tepki göstererek %2,03’lük bir büyüme ile yukarı yönlü hareket ediyor.

Bu varlıklar özellikle büyük bir büyüme patlaması yaşarken, bazı memecoin setleri, özellikle sansasyonel kurbağa temalı PEPE dahil olmak üzere, diğer yüksek uçanlara yetişmeye çalışıyor gibi görünüyor. Token, son 24 saat içinde fiyatının %2,62’sine kadar düşerek memecoinler arasında cesurca yönetilen düşüşlerden birini yaşadı.

PEPE düşüş bölgesinde yalnız değil; Milady Meme Coin (LADYS) de hafta sonu boyunca fiyatının %6’dan fazlasını kaybetti. Özellikle, piyasa momentumundaki mevcut değişiklikler, bu varlık sınıflarının kayıplarını telafi etmek için bir katalizör olarak değerlendirilebilir.

Memecoin’in Yeniden Ateşlemesini Bekliyoruz

Bugünün dijital para birimi ekosisteminde, memecoin’ler önemli bir varlık sınıfı olarak topluluk uyumunu yeniden tanımlayan fiyat hareketleri sergilemektedir. Bu tokenlar, hatta pazar balinaları bile artık sermaye enjekte etmeyi tercih edecek kadar büyük büyüme adımları attıklarında bilinmektedir.

Pozitif ve proaktif bir strateji izleyerek, birçok erken destekçinin DOGE’nin ilk günlerinden bugüne kadar memecoinlerden büyük kazançlar elde ettiği bilinmektedir. Elbette, ilişkilendirilebilecek kayıplar olsa da, birçok kişi, doğru bir giriş noktası bulunursa memecoin’in değerli bir kumar olduğuna inanmaktadır.

ABD borç tavanı müzakereleri ve son haftalarda piyasaya olan etkisi nedeniyle, memecoin aldatmacası önemli ölçüde azalmış durumdadır. Şu anda piyasanın toparlanmasıyla birlikte, birçok perakende trader memecoinlerdeki parabolik büyümenin yeniden alevleneceğini ummaktadır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.