MATIC Yatırımcıları Neden Bu Olası Sonuçlara Karşı Dikkatli Olmalı?

MATIC Yatırımcıları Neden Bu Olası Sonuçlara Karşı Dikkatli Olmalı?
0

Polygon (MATIC), altı aylık yükselen bir kama (sarı) oluşturduğu ve 27 Aralık’ta ATH’sine ulaştığı için uzun vadeli bir yükseliş trendindeydi. Ancak o zamandan beri, alt, EMA şeritleriyle tepetaklak bir ilişki yaşarken yokuş aşağı gidiyor.

Mevcut düşen kama düşüşü uzun vadeli tabana 0,961 dolardan yaklaşırken, boğalar günlük grafikte düşüş şamdanlarının çizgisini kırmaya hevesli olacak.

MATIC Günlük Grafik

matic
matic yatırımcıları neden bu olası sonuçlara karşı dikkatli olmalı? 3

MATIC, 0,96 dolarlık desteği test etmek için tüm EMA şeritlerinin altına düştüğü için son düşüş bayrağı satış çılgınlığını yeniden onayladı. ATH’sinden %67’nin üzerinde bir düşüş kaydeden MATIC, yayınlandığı sırada dokuz ayın en düşük seviyesine geriledi. İniş sırasında, %61.8 Fibonacci desteği, büyük engeller oluşturdu ve MATIC’i bir dikdörtgen içinde sıkıştırdı.

Ancak satıcılar, altını altın Fibonacci seviyesinin altına çekerken, satıcılar gözle görülür bir şekilde devraldı. Birden fazla düşüş eğilimi gösteren şamdan ile, kademeli olarak düşen bir kamaya dönüşen bir düşüş bayrağını onayladı. 

0,961 dolar işareti, alt birimin gelecekteki hareketlerini belirlemek için kritik olacaktır. Bu işaretin üzerinde inandırıcı bir kapanış, MATIC’i desenli bir çıkışa götürebilir ve EMA şeritlerinin sağlamlığını test edebilir. Bu şeritlerin artan boşluğunun yanı sıra tarihsel eğilimler göz önüne alındığında, ayılar büyük olasılıkla bu ralliyi 1,2-1,3 dolar aralığında daraltacaktır.

Gerekçe

matic
matic yatırımcıları neden bu olası sonuçlara karşı dikkatli olmalı? 4

RSI, son birkaç gün içinde diplerindeki aşırı satım işaretinden nihayet bir canlanma gördü. Anında trend çizgisi desteğinden (sarı) potansiyel bir canlanma, fiyatla yükseliş eğilimini doğrulayabilir. 

Ayrıca, CMF kendisini -0.11 seviyesinden geri çekti ve kriptoya düşen para hacimlerini yeniden teyit etti. Bu hareket düşüş eğilimi gösterdi. Bununla birlikte, düşük seviyeleri RSI’nınkine benzer bir yörünge gördü.

Çözüm

Düşen takoz ve RSI’daki yükseliş eğilimi potansiyeli ile birleştiğinde, MATIC kısa vadeli bir canlanma görebilir. Mevcut modelin üzerinde bir kapanış, alt’ın EMA şeritlerinin sınırlarını 1,2-1,3 $ aralığında test etmesine neden olacaktır.

Son olarak, MATIC, King jeton ile 30 günlük şaşırtıcı bir %90 korelasyonu paylaştığı için yatırımcılar/traderlar Bitcoin’in hareketini yakından takip etmelidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap