MANA, Kritik Talep Bölgesinin Altına Düşüyor, Daha Fazla Serbest Düşüş Görebilir Mi?

MANA, Kritik Talep Bölgesinin Altına Düşüyor, Daha Fazla Serbest Düşüş Görebilir Mi?
0

12 saatlik ve günlük gibi daha yüksek zaman dilimlerinde Decentraland boğalar için tehlikeli bölgedeydi. Belirlenecek herhangi bir önemli destek seviyesi için 1 dolardan 2,2 dolara yükselişte yeterli fiyat hareketi yoktu. Önceki bir makalede, 2,4 dolarlık destek seviyesinin test edilebileceği ve alıcıların bu bölgede bir miktar güç göstermeleri gerektiği belirtilmişti. Bu pek gerçekleşmedi.

mana
mana, kritik talep bölgesinin altına düşüyor, daha fazla serbest düşüş görebilir mi? 3

Fiyat, Kasım ayı ortasında 5,2$’a ulaştıktan sonra Aralık ayı başlarında derin bir geri çekilmeye zorlandı. Trend çizgisi direnci (beyaz), fiyatın önceki talep alanının 3$’da konsolide edilmesinin ardından Aralık ayı sonlarında bir kez daha test edildi. Trend çizgisindeki bir reddetmeyi, MANA’nın 3 dolarlık talep alanının altına kayması izledi ve bir talepten bir arz bölgesine (kırmızı) çevrildi.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde fiyat bu trend çizgisi direncini bir kez daha test etti ve 2,43$ destek seviyesinin altına zorlandı.

Ekim ayında (Uptober) 1 dolardan hızlı artışın, alıcıların ayılarla rekabet etmek için bakabilecekleri yeterli destek seviyelerini oluşturmada nasıl başarısız olduğundan daha önce bahsetmiştik. Bazı daha düşük zaman dilimi Fibonacci uzatma seviyeleri, 2 doların altındaki önem seviyelerini belirlemek için kullanılabilir.

Gerekçe

mana
mana, kritik talep bölgesinin altına düşüyor, daha fazla serbest düşüş görebilir mi? 4

RSI 30.93’ün altına düştü ve 12 saatlik grafikte bile aşırı satım bölgesindeydi. Bu, fiyatın bir rahatlama rallisi görebileceğini görebilir, ancak bu rahatlama sıçramasının nerede başlayacağı henüz belli değil.

Chaikin Para Akışı bir kez daha -0.05’in altındaydı ve bu da piyasadan güçlü sermaye akışının olduğunu gösteriyordu. Hacim Osilatörü de işlem hacminin yüksek olması nedeniyle güçlü bir şekilde yükseldi. Bu, son satışların arkasında güçlü bir hacim olduğunu gösterdi.

Çözüm

Piyasanın dibini zamanlamaya çalışma uygulamasına, faaliyetin ne kadar tehlikeli olabileceğinden dolayı halk arasında “bıçak yakalama” denir. MANA, 2 doların altında önemli destek seviyelerine sahip görünmese de, alıcıların önümüzdeki birkaç gün içinde devreye girip bir yardım rallisi yapması pek olası değildi. Bitcoin ve kripto piyasasının geri kalanı, son günlerde geleneksel piyasaların performansında olduğu gibi büyük ölçüde düşüş yaşadı. MANA’da satın alma fırsatları aramadan önce biraz sabırlı olunabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap