MANA Belirgin Bir Düşüş Trendinde Kaldı Ancak Alıcılar Toparlanma Gücü Gösterebilir Mi?

MANA Belirgin Bir Düşüş Trendinde Kaldı Ancak Alıcılar Toparlanma Gücü Gösterebilir Mi?
0

Decentraland, altı haftalık bir zaman dilimi olan Kasım ayı sonlarında 5.2$’a yükselmesinden bu yana günlük grafikte aşağı yönlü bir trend izliyor. Bir zamanların önde gelen madeni paralarının düşüş trendinde geçirdiği süre ile karşılaştırıldığında, altı hafta bir mayıs sineğinin göz açıp kapayıncaya kadar geçmesidir. Bitcoin ve kripto piyasası için uzun vadeli görünüm, kesin olarak düşüş eğilimine geçmedi. Bu nedenle, Decentraland’ın düşüş trendini sürdürmesi beklense de, bir sonraki talep alanında biraz soluklanma beklenebilir.

mana
mana belirgin bir düşüş trendinde kaldı ancak alıcılar toparlanma gücü gösterebilir mi? 3

3,1 – 2,9 ABD Doları arasındaki alan (kırmızı kutu), son birkaç ayda talep bulmak için test edildi. Bununla birlikte, Ocak ayında fiyat, birçok kez 3,1 dolar seviyesinin altında kapandı ve bunu, basın saatinden birkaç gün önce bir direnç seviyesi olarak test etti. Ayrıca, önceki günün mumu aşağı yönlü bir içe dönük formasyondu.

Bir S/R çevirmesinin birleşmesi ile birleştiğinde bu, MANA’nın önümüzdeki günlerde düşebileceğinin sinyalini verdi. 2,43$ seviyesi bir sonraki önemli destek seviyesiydi ve 2,2$ alanı (camgöbeği) talebin devreye girebileceği bir alan oldu.

Bollinger bantlarındaki 20 dönemlik SMA direnç görevi görürken, bantların kendileri son zamanlarda genişledi. Bu, MANA’nın düşüş eğiliminde olduğunu gösterdi. Alt bandın testi, fiyatların sıçramasını görebilir ve gün içi ölçeklendirme fırsatları sunabilir.

Gerekçe

mana
mana belirgin bir düşüş trendinde kaldı ancak alıcılar toparlanma gücü gösterebilir mi? 4

RSI, momentumun son haftalarda satıcıların tarafında olduğunu göstermek için nötr 50 çizgisinin altına hareket ediyor. Bununla birlikte, fiyat daha düşük dipler oluştursa bile RSI daha yüksek dipler oluşturdu. Bu yükseliş ayrışması, fiyatın sıçramasını gördü ve eski destek seviyesini direnç olarak yeniden test etti.

CMF -0.05 işaretindeydi ve son birkaç gün içinde bu seviye civarında salınım yaptı. Bu, sermaye akışının piyasadan dışa doğru yönlendirildiğini, satıcı gücünün bir başka işareti olduğunu gösterdi.

Çözüm

Trend çizgisi direnci kırılmadı ve satıcılar önemli likidite arayışı içinde fiyatları aşağı çekiyordu. 2.4 dolarlık alan, bu talebin ortaya çıkabileceği bir yer olabilir. 3,1 dolar seviyesindeki ret ve ardından güçlü bir düşüş gösteren günlük mum, düşüş emri bloğunu gösterdi. Bu, MANA‘nın bir sonraki önemli destek seviyesine hızlı bir geçiş görebileceği anlamına geliyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap