Makro Uzman Dan Tapiero, Kripto Paranın Trilyon Dolarlık Geleceğine ve Hızlı Yayılışına Dikkat Çekiyor

Makro Uzman Dan Tapiero, Kripto Paranın Trilyon Dolarlık Geleceğine ve Hızlı Yayılışına Dikkat Çekiyor

Kripto varlık uzmanı ve fon yöneticisi Dan Tapiero, dijital varlıkların popülerliğinin hızla arttığına ve bu eğilimin devam edeceğine inanıyor.

Tapiero, Coin Bureau’nun sunucusu Guy Turner ile gerçekleştirdiği son röportajda, kripto sektörünün son dört yılda ne kadar büyüdüğüne dikkat çekiyor.

“2019’un ortalarında kripto fonları hakkında düşünmeye başladığımda, sektörün toplam değeri sadece 300 milyar dolardı. Ancak, 18 ay içinde bu değer 3,2 trilyon dolara yükseldi ve şu anda 1,7 trilyon dolar seviyelerinde. Bu, sadece dört yıl içinde beş katlık bir artışa işaret ediyor, bu da yıllık %100’lük bir artış anlamına geliyor. Bu gerçekten etkileyici.”

dan tapiero
makro uzman dan tapiero, kripto paranın trilyon dolarlık geleceğine ve hızlı yayılışına dikkat çekiyor 2

Tapiero, kripto sektöründe, özellikle gerçek dünya varlıklarının (RWA) blockchain üzerinde tokenleştirilmesi konusunda büyük bir potansiyel olduğunu belirtiyor.

“Gerçek dünya varlıklarının tokenleştirilmesi (RWA) konsepti son zamanlarda popülerlik kazandı. Sadece birkaç ay önce 100 milyon dolar değerinde tokenleştirilmiş varlık varken, bu rakam şu anda 800 milyon dolara ulaştı. Ancak bu rakam yüzlerce trilyon dolar değerindeki potansiyeli gösteriyor.”

Dan Tapiero ayrıca, stabilcoin piyasasının nasıl büyüdüğüne de değiniyor:

“Üç yıl önce stabilcoin piyasası neredeyse yoktu. Ancak 2022’de, piyasa değeri 8 trilyon dolara ulaştı. Bu, geleneksel sektörlerde nadiren görülen bir büyüme.”

Tapiero, kripto sektöründeki inovasyonun ve yeni fikirlerin hızla arttığına inanıyor.

“Bugün, kripto dünyası, katıldığım zamankinden çok daha hızlı ilerliyor. Yenilikçi fikirler, ürünler ve kullanım senaryoları, özellikle de merkezi olmayan finans (DeFi) alanında sürekli olarak ortaya çıkıyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.