Makro Analisti Lyn Alden, Bitcoin İçin Yakın Vadeli Görünümün Çok Belirsiz olduğunu Söylüyor!

Makro Analisti Lyn Alden, Bitcoin İçin Yakın Vadeli Görünümün Çok Belirsiz olduğunu Söylüyor!
0

Makro gurusu Lyn Alden, yeni bir ekonomik değişkenin önümüzdeki altı ay boyunca Bitcoin (BTC) fiyatını tahmin etmeyi zorlaştırdığını söylüyor.

Bitcoin…

bitcoin
makro analisti lyn alden, bitcoin i̇çin yakın vadeli görünümün çok belirsiz olduğunu söylüyor! 2

Kitco News ile ilgili yeni bir röportajda Alden, amiral gemisi kriptonun kısa vadeli görünümünün, yüksek enflasyon ve yüksek işsizlik sonucu meydana gelen ekonomik bir fenomen olan stagflasyon nedeniyle belirsiz olduğunu söylüyor.

“Önümüzdeki altı ayda çok belirsiz çünkü tarihsel olarak, yükselen ve düşen PMI [satın alma yöneticileri endeksi] ortamlarına bakarsanız, Bitcoin’in boğa koşusu etkinliğinin çoğu yükselen PMI ortamlarında gerçekleşir. Elverişli likiditeye ve risk alma davranışına sahip olduğunuzda, Bitcoin çok iyi sonuç alma eğilimindedir. Düşen PMI ortamlarında, BTC tarihsel olarak acı çekti. Yeni olan, Bitcoin’in büyük gelişmiş pazarlarda hiçbir zaman gerçekten stagflasyonist bir ortamla karşılaşmamış olması, bu yüzden bu tamamen yeni bir değişken.”

Belirsizliğe rağmen makro analist, BTC’nin diğer varlıklara kıyasla hala daha iyi bir yatırım olduğunu söylüyor.

“Kesinlikle BTC‘ye sahip olmayı, tonlarca tedarik zinciri riskine, marj baskısına ve bunun gibi şeylere sahip olan bazı şirketlerden daha çok tercih ederim. Bir emtia gibi ticarete başlayıp başlamayacağını göreceğiz.”

Alden, Bitcoin’in güçlü temelleri nedeniyle kalacağını söylüyor.

“Önümüzdeki altı ay boyunca biraz tarafsızım. volatilite beklerdim. Daha uzun vadede, temel resmin harika göründüğünü düşünüyorum. Üzerinde meydana gelen gelişme, bunun kullanım durumları daha açık olabilir, özellikle şimdi insanlar Ukrayna’dan kaçıyor ve BTC’yi bir kez kendilerine emanet ettiklerinde, en az görevle servet getirme konusunda en kolay zamanları yaşıyorlar. ”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap