Makroekonomi Uzmanı Lyn Alden, Gelecek İki Yılda Bitcoin’in Değerinin Artacağını Söyledi

Makroekonomi Uzmanı Lyn Alden, Gelecek İki Yılda Bitcoin’in Değerinin Artacağını Söyledi

Makroekonomi uzmanı ve yazar Lyn Alden, Bitcoin (BTC) için önümüzdeki aylarda bir yükseliş trendi öngörüyor.

Alden, David Lin ile gerçekleştirdiği yeni röportajda, önümüzdeki iki yıl içinde Bitcoin’in fiyat bakımından değer kazanacağına “oldukça emin” olduğunu ifade ediyor.

Yine de, makroekonomi uzmanı, Bitcoin’in kısa vadede düşüş yaşayabileceğini veya belirli bir fiyat aralığında seyredebileceğini belirtiyor.

“Gelecek iki yıl içinde arzın azalacağını ve talebin büyük oranda sabit kalacağını düşünüyorum, bu da fiyatın artmasına yardımcı olabilir.

Kısa süre içinde önemli bir ilerleme kaydetti… %20’ye kadar düşebilir, 31.000 dolarlık kritik seviyeyi yeniden test edebilir, üç ay süresince dalgalanarak yatay bir seyir izleyebilir.”

bitcoin
makroekonomi uzmanı lyn alden, gelecek i̇ki yılda bitcoin'in değerinin artacağını söyledi 2

Bu yazı yazılırken Bitcoin, bir ay önce aştığı 31.000 dolarlık direnç seviyesinden yaklaşık %20 artışla 37.392 dolardan işlem görüyor.

Alden, Bitcoin için önümüzdeki aylarda olası yükseliş etkenlerini şöyle açıklıyor:

“2024 ilkbaharında Bitcoin’de bir başka arz yarılanması gerçekleşecek, bu da her 10 dakikada üretilen yeni Bitcoin miktarının yarıya düşeceği anlamına geliyor. Dolayısıyla, talep oldukça istikrarlıyken bir arz darboğazı yaşanacak ve eğer BlackRock gibi büyük oyuncuların onayını alırsanız, bu trilyonlarca dolarlık likit sermayenin erişimini kolaylaştırır ve bir spot borsa yatırım fonu (ETF) daha fazla talep çekebilir, böylece sermayenin likit bir yatırım aracına yönelmesini sağlar.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.