Binance CEO’su Terra Classic’in LUNC Yakma Vergisini %0,5’e Çıkarmasını Destekliyor!

Binance CEO’su Terra Classic’in LUNC Yakma Vergisini %0,5’e Çıkarmasını Destekliyor!

Binance, dünyanın en büyük kripto borsası olarak Salı günü, topluluk tarafından kabul edilen 11515 Teklifi doğrultusunda, LUNC yakma vergisini %0,2’den %0,5’e çıkarmak için Terra Classic ağ yükseltmesini destekleme kararı aldı.

Bu, Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’nun, son aylarda LUNC fiyatının düşük yakma oranları nedeniyle sürekli düşüş yaşamasıyla ilgili endişeleri üzerine, yakma vergisini artırma konusunda anlaşmaya vardığını ifade ediyor.

Binance, Yakma Vergisini %0,5’e Çıkaran Terra Classic’i Destekleyecek

Binance, resmi duyuruyla 23 Mayıs’ta Terra Classic yükseltme yakma vergisini %0,5’e çıkaracağını açıkladı. Terra Classic ağ yükseltmesi, beklenen blok yüksekliği olan 12902400’e bugün 22:00 UTC’de gerçekleştirilecek. Mevcut veriler, yükseltmenin beklenen süreden önce gerçekleşeceğini gösteriyor.

Binance, 21:30 UTC’de Terra Classic ağı aracılığıyla LUNC ve USTC para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacak. Ticaret faaliyeti, ağ yükseltmesi sırasında etkilenmeyecek ve kullanıcılar LUNC ve USTC ticareti yapmaya devam edebilecekler.

Binance, Terra Classic ağı istikrarlı hale geldiğinde para yatırma ve çekme işlemlerini yeniden açacak. Ayrıca, KuCoin gibi diğer kripto borsalarının da Terra Classic’i desteklemek için yakma vergisini %0,5’e çıkardığını belirtmektedir.

LUNC Fiyatı 0,0005 Dolara Geri Dönecek mi?

Terra Classic topluluğu, LUNC fiyatının ve yakma oranının düşmesi sebebiyle geçtiğimiz yıl yakma vergisini %0,2’ye düşürülmesine rağmen, yakma vergisini artırmayı kabul etti. Daha önce bildirildiği gibi, Binance’in yakma vergisini artırmaya tamamen aynı fikirde olduğu belirtilmişti.

%0,5 teklifi, yakma vergisini artırmanın yanı sıra, staking ödüllerini, Dapps sözleşmelerini beyaz listeye eklemeyi ve topluluk havuzu finansmanını artırmayı amaçlayan dört farklı teklifin bir parçasıdır.

Son 24 saatte, Terra Classic birkaç önemli yükseltme geçirdiği için LUNC fiyatı %3’lük bir artışla 0,000089$ seviyesinde işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek değerleri ise sırasıyla 0,000086$ ve 0,000090$ olarak kaydedildi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.