Litecoin’in 104 Dolar Seviyesine Düşüşünü Bu Takip Edebilir…

Litecoin’in 104 Dolar Seviyesine Düşüşünü Bu Takip Edebilir…
0

Genel piyasa hissiyatı, son haftalarda kripto piyasası için düşüşe geçti. Bunun, Bitcoin için yükseliş eğiliminin yeniden başlamasından önce kısa bir belirsizlik dönemi olup olmadığı henüz görülmedi. Bu arada, altcoin piyasası daha güçlü bir darbe aldı. Piyasa böyle işliyor ve bazı zayıf altcoinler için yükseliş döngüleri ve ardından keskin düşüşler var.

Litecoin yıllardır hayatta kaldı ve 1 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Litecoin yakın zamanda unutulmayacak olsa da %30 veya daha fazla düşüşlere karşı bağışık değildir. Geçen hafta bir tane gördük. Önümüzdeki haftalarda başka biri takip edebilir mi?

LTC- 12 saatlik grafik

litecoin
litecoin'in 104 dolar seviyesine düşüşünü bu takip edebilir… 3

LTC, Haziran ve Temmuz 2021’de ziyaret ettiği 105-110 dolarlık talep alanına geri döndü. Temmuz ayında fiyat bu bölgeden keskin bir şekilde sıçradı. Ancak, bu talep bölgesinin en son testi, boğalardan ılık bir yanıtla karşılandı.

Fiyat, bir dizi daha düşük en yüksek ve daha düşük en düşük seviyeler oluşturduğundan, piyasa yapısı düşüş eğilimindeydi. LTC’nin Aralık başında 219$’dan 129$’a düşmesine dayalı olarak bir dizi Fibonacci düzeltme ve uzatma çizgisi (beyaz) çizildi.

Bu, %27,2 uzatma seviyesi olarak 104,7 $ seviyesini verdi. Genel olarak, fiyat önceki trendin %27,2 ve %61,8 uzama seviyelerinde durduğunu görür ve bunlar trendin tersine dönmeye başlayabileceği alanlardır.

Litecoin için henüz bir geri dönüş görünmüyordu.

Gerekçe

litecoin
litecoin'in 104 dolar seviyesine düşüşünü bu takip edebilir… 4

Fiyat tablosunda 21 dönemlik SMA (turuncu), 55 SMA’nın (yeşil) altında hareket ediyordu. 12 saatlik grafikteki RSI da son iki ayın büyük bir kısmında nötr 50’nin altında kaldı.

Birlikte ele alındığında, bu düşüş momentumunun bir teyidiydi. Unutulmaması gereken başka bir şey de, 12 saatlik RSI 30’un altında kapandığında, bunu genellikle sonraki iki veya üç işlem seansında daha fazla kayıp takip etmesiydi.

Yazma sırasında, Stokastik RSI tırmanıyordu. Bu, ayıların bir kez daha başka bir bacağını aşağı doğru zorlamak için güç topladıklarını gösterdi.

Çözüm

Fiyat likidite istiyor ve LTC uzun vadeli talep bölgesinde işlem görüyordu. Önümüzdeki ay LTC için bir sıçrama ve ardından başka bir bacak aşağı doğru görünüyor. Bu sıçrama 129 dolar seviyesine kadar tırmanabilir. Bu seviye, bu ayın başlarındaki eski düşük seviyeleri temsil ediyordu ve 55 SMA ile de birleşti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir