Litecoin, Stellar, NEAR Fiyat Analizi: 24 Ocak Pazartesi

Litecoin, Stellar, NEAR Fiyat Analizi: 24 Ocak Pazartesi
0

Daha geniş hissi değiştirmek hala boğalar için sadece bir dilek olsa da, Litecoin, Stellar ve NEAR’ın kısa vadeli teknik göstergeleri, birkaç ayın en düşük seviyelerine dokunduktan sonra satış eğilimi göstermeye devam etti.

Stellar ve NEAR, 4 saatlik RSI ile yükseliş yönünde ayrıldı, ancak bir ralliyi sürdürmek için daha yüksek hacimlere ihtiyaçları var.

Litecoin (LTC) Analiz

analiz
litecoin, stellar, near fiyat analizi: 24 ocak pazartesi 4

Satıcılar, boğaların 5 Ocak’ta hayati öneme sahip 143 dolarlık direnci (önceki destek) kaybetmesinin ardından inisiyatif aldı. LTC, bir yukarı kanalda (beyaz) geri dönmeyi başardı, ancak kendisini yukarıda belirtilen işaretin üzerinde sürdüremedi.

Bitcoin ile %90’ın üzerinde bir korelasyona sahip olan LTC, geçen hafta kral kripto paranın ayak izlerini takip etti. Sonuç olarak, alt kanal arızasından sonra %37’nin üzerinde değer kaybetti. Bunu takiben, 22 Ocak’ta 13 ayın en düşük seviyesini gördü. Şimdi, 20-SMA (camgöbeği) boğalar için acil bir bariyer görevi görüyor. Ayrıca, alıcıların daha fazla arızayı önlemek için 105 dolar seviyesini savunması gerekecek.

Basın zamanında, LTC 101.5 dolardan işlem gördü. 18 Ocak’ta baş ve omuz kırıldığından, RSI orta çizginin altında kaldı. Toparlanma şansını yeniden canlandırmak için, 39 seviyesindeki ani direncinin üzerinde bir kapanış bulması gerekiyor.

Stellar (XLM) Analiz

analiz
litecoin, stellar, near fiyat analizi: 24 ocak pazartesi 5

5 Ocak düşüşünden bu yana XLM, Bollinger Bantlarının  temel çizgisinin (yeşil) altında pratik olarak salınım yaptı. Bu hareket, son üç hafta boyunca güçlü bir düşüş etkisi gösterdi. 

0.2464 $ seviyesinden yapılan son satış, alt’ı değerinin yaklaşık üçte birini kaybetmeye itti. Sonuç olarak, XLM 22 Ocak’ta bir yılın en düşük seviyesine ulaştı. Ardından, oradan toparlanma yine baz çizgisinde durdu. Şimdi, 0.187 dolarlık işaret, alıcıların elinde tutması için hayati hale geliyor.

Basın zamanında, XLM 0.1803 dolardan işlem görüyordu. RSI, 33.8 işaretini geri aldığı için düşen bir kama kırılmasının ardından yeniden canlandı. Son birkaç saat içinde, fiyat hareketi ile yükseliş yönünde (sarı trend çizgisi) ayrıldı. CMF hala sıfır çizgisinin altında olmasına rağmen,  güçlü bir canlanma hayal etti. Bununla birlikte, Hacim Osilatörü, zayıf fiyat hareketlerine işaret ederek rekor düşük seviyedeydi.

NEAR Protocol (NEAR) Analiz

analiz
litecoin, stellar, near fiyat analizi: 24 ocak pazartesi 6

Altcoin (10 Ocak’ın en düşük seviyesinden) istisnai bir %56.7 yatırım getirisi gördü ve 15 Ocak’ta 20.597$’dan ATH’sine doğru ilerledi. O zamandan beri, daha düşük zirveleri ve dipleri işaretlerken değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Basın zamanında, alt 9.944 dolardan işlem gördü. RSI, 17 Ocak’tan itibaren 30 puanlık keskin bir düşüş yaşadı ve 33 puanını üç kez test etti. Ardından, 18.4 ile rekor düşük seviyesine geriledikten sonra, fiyatla bir yükseliş ayrışması (sarı trend çizgisi) oluşturduktan sonra bir canlanma gördü.

İlginç bir şekilde, OBV geçen hafta yüksek fiyatları destekleyen desteğini sürdürdü. Bu okuma, boğalar için potansiyel bir geri dönüş olasılığını gösterdi. Ancak, DMI düşüş eğilimi göstermeye devam etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap