Litecoin, Likiditedeki Büyük Düşüşe Rağmen Bu Dönüm Noktasını Kaydetti!

Litecoin, Likiditedeki Büyük Düşüşe Rağmen Bu Dönüm Noktasını Kaydetti!

Litecoin (LTC), devam eden piyasa kargaşası ortamında bir başka zaferini kutlamaya devam ediyor. Ağın en son güncellemesi, BitPay’deki işlem tutarlılığını koruduğunu doğruluyor.

Son altı ay içinde Litecoin ağı, Bitcoin ağından sonra en yüksek ikinci işlem hacmine sahip oldu.

Şubat ayında, BitPay’deki tüm işlemlerin %23,71’ini kontrol ederek bu tutarlılığını sürdürdü. Analizler, Litecoin’in Ethereum ve diğer en iyi altcoin’lerden daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor.

Litecoin ağı için bir kazanç olmasına rağmen, LTC’nin düşüşünü engelleyemediği görülmüştür. 2023 yılında piyasa, en düşük haftasını yaşadı ve bu durum birçok önde gelen kripto para birimleri için olumsuz sonuçlar doğurdu.

Litecoin En Son Piyasa Koşullarında Nasıl Bir Performans Gösterdi?

LTC, Mart ayının başından bu yana yoğun likidite çıkışlarından sert bir şekilde etkileniyor. Son 10 günde %30’a kadar düşüş yaşandı. Bu hafta, ortaya çıkan kapsamlı düşüş saldırısı nedeniyle satış baskısı özellikle yoğunlaştı.

litecoin
litecoin, likiditedeki büyük düşüşe rağmen bu dönüm noktasını kaydetti! 5

LTC’nin satış baskısı, kısa bir süreliğine de olsa fiyatı 200 günlük hareketli ortalamanın altına itecek kadar güçlüydü. Ancak yazı yazıldığı sırada aynı gösterge üzerine çıkmayı başardı. Fakat fiyat hala aşırı satım bölgesinde kalmaya devam ediyor.

LTC’nin düşüş eğilimi, sadece fiyatıyla sınırlı değil. Bu hafta, spot piyasa performansıyla paralel olarak kripto para birimine olan talep de düştü.

Binance ve DYDX fonlama oranları da son 24 saatte özellikle düştü.

litecoin
litecoin, likiditedeki büyük düşüşe rağmen bu dönüm noktasını kaydetti! 6

LTC’nin geliştirme faaliyeti Şubat ayının son haftasında bir canlanma yaşadı. Ancak bu canlanma kısa süreli oldu ve o zamandan beri aylık düşük seviyelere geri döndü. Bu durum yatırımcıların duyarlılığı üzerinde olumsuz bir etkiye neden olabilir. Ayrıca, bahsedilmesi gereken bir diğer konu da LTC ağına ilişkin duygu ağırlığının Mart başında düşmesidir.

litecoin
litecoin, likiditedeki büyük düşüşe rağmen bu dönüm noktasını kaydetti! 7

LTC’nin geliştirme faaliyetlerindeki eksikliklere ve fiyat düşüşüne rağmen, son iki günde Litecoin’in ağırlıklı hissiyatında büyük bir artış yaşandı. Bu, yatırımcıların artık LTC’yi aşırı satım olarak algıladıklarının bir kanıtıdır.

litecoin
litecoin, likiditedeki büyük düşüşe rağmen bu dönüm noktasını kaydetti! 8

Litecoin, hash oranı açısından da iyi bir performans sergiliyor. Hash oranı son birkaç aydır artış gösteriyor. Şubat ayında 764 TH/s ile zirve yaptıktan sonra bu haftanın başlarında kısa süreliğine 650 TH/s’nin altına düştü. Ancak, genel olarak hash oranının iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.