Litecoin Fiyatı Bir Haftada %20 Arttı, LTC Boğaları Halving Öncesi Hızını Koruyabilir mi?

Litecoin Fiyatı Bir Haftada %20 Arttı, LTC Boğaları Halving Öncesi Hızını Koruyabilir mi?

20 Ağustos’taki halving etkinliği öncesinde Litecoin fiyatı oldukça yükseldi. Sadece bir hafta içerisinde LTC’nin piyasa değeri %20,5 artarak 105 $ seviyesine ulaştı. Bu durum, Haziran ayındaki kayıplarını telafi etmek isteyen yatırımcılara fırsat sağladı.

LTC, diğer dijital varlıklar arasındaki genel eğilime karşı ilginç bir şekilde hareket etti. Geçen hafta işlem hacminde istikrarlı bir artış yaşadı ve şu anda 1 milyar doların biraz üzerinde bir değere sahip. Litecoin’in piyasa değeri ise 7,7 milyar dolar seviyesindedir ve bu da onu en büyük onuncu kripto para birimi konumuna getirmektedir.

Balinalar Litecoin Halving Öncesi Pozisyonda

Bu yıl, Litecoin ekosistemindeki en önemli olay olan halving büyük bir bekleyişle karşılanıyor. Etkinlik, madenci ödüllerinin yarı yarıya azaltılmasıyla gerçekleşecek ve Litecoin’in enflasyonu minimumda tutmak için bu halving döngüsünden geçmesini sağlayacak, Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi.

Halving yaklaştıkça, yatırımcıların olumlu bir hissiyat artışı yaşadığı gözlemleniyor. Yıllar boyunca hem Bitcoin hem de Litecoin, halving olayının arz ve talep değişiklikleriyle ilişkilendirilmesi nedeniyle değer kazandı.

Son zincir üstü analizlere göre, LTC fiyatı Haziran başında 70 dolar seviyesine düşmesine rağmen, büyük yatırımcılar yani balinalar birikimlerine devam etti. 10.000 ila 100.000 LTC’ye sahip balina adresleri ve 1 milyon ila 10 milyon LTC’ye sahip balina adresleri, Haziran ayının son on gününde risk iştahlarının önemli ölçüde arttığını gözlemledi.

litecoin
litecoin fiyatı bir haftada %20 arttı, ltc boğaları halving öncesi hızını koruyabilir mi? 3

Haziran ayının son birkaç haftası ve Temmuz başındaki etkileyici performansıyla birlikte LTC, en önde gelen iki balina grubunun arzındaki artışın fiyat üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu gösteriyor.

Halving etkinliğine dört haftadan daha kısa bir süre kala, Litecoin’in fiyatının önce 120 dolar seviyesine, ardından 200 dolar seviyesine yükselmesi oldukça olası görünmektedir. Şu anda en büyük soru, boğaların Litecoin’i kısa vadeli 100 dolarlık destek seviyesinin üzerinde tutmayı başarabileceklerini gösterip gösteremeyecekleridir.

litecoin
litecoin fiyatı bir haftada %20 arttı, ltc boğaları halving öncesi hızını koruyabilir mi? 4

70 dolardan başlayan Litecoin fiyat rallisi, 115 dolar direnç seviyesiyle karşılaşmasıyla yavaşladı ve ardından düzeltme hareketiyle 105 dolara geriledi, ki bu kripto paranın hakim piyasa değeri oldu. Eğer kısa vadeli destek seviyesi olan 104 dolar tutunamazsa, satış baskısı 100 dolara doğru artabilir, özellikle kar rezervasyonu hareketleri tetikleyici rol oynayabilir.

100 dolar seviyesini desteklemek, Litecoin boğaları için önemlidir çünkü bu, düşüşlerin hızlı bir şekilde 96 dolar ve 88,5 dolar destek seviyelerini yeniden test edebileceği düşüşleri sınırlamak anlamına gelebilir.

Bu arada, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), ortalama çizginin (0.00) üzerinde konumlanmasıyla yükseliş görünümünü desteklemektedir. Mavi MACD çizgisi, kırmızı sinyal çizgisinin üzerinde kaldığı sürece, Litecoin’in en az dirençli yolunun yukarı yönlü olabileceğini gösterir.

Ancak, yatırımcıların aklında tutması gereken en önemli seviyeler, acil destek olan 104 dolar ve ardından alıcı tıkanıklığının olduğu 100 dolar seviyesidir. Yukarı yönde, 115 doların üzerinde bir kırılma, 120 doların üzerinde başka bir yükseliş eğilimini doğrulayabilir ve bu da hızla ulaşılabilir hale gelebilecek 200 dolarlık bir hedefi işaret edebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.