Litecoin Fiyat Tahmini – LTC Fiyatı Yakında 500 Dolara Ulaşacak mı?

Litecoin Fiyat Tahmini – LTC Fiyatı Yakında 500 Dolara Ulaşacak mı?
0
  • Boğa LTC fiyat tahmini 411.5 dolar.
  • LTC fiyatı da yakında 500 dolara ulaşabilir.
  • 2022 için LTC düşüş piyasa fiyatı tahmini 39,2 dolar.

Bu Litecoin (LTC)  Fiyat Tahmini makalesi, yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, LTC fiyat analizimizi  ve tahminimizi hazırlarken göz önünde bulundurduğumuz kilit noktaları göreceksiniz.

Birçok kripto para birimi 2022’de toplandı ve bazıları 2017 boğa koşusundan ATH’lerini geçti. Belki de en etkileyici olanı, boğa koşusunu sürdürürse yakında 70.000 dolara yaklaşma yolunda olan Bitcoin.

Bu arada, “Bitcoin’in gümüşü” olarak adlandırılan Litecoin (LTC), BTC’nin etkileyici performansını tekrarlama umuduyla hızını artırmaya başladı. Bununla birlikte, Litecoin’in ATH’si 10 Mayıs 2021’de olan 412,96 $’dır. Şu anda, Litecoin piyasa değeri açısından on altıncı kripto para birimidir.

Litecoin vizyonunun bir parçası olarak, yaratıcı Charlie Lee, PayPal aracılığıyla da erişilebilir olmayı hedeflediklerini söyledi. Ek olarak, yüksek likiditeye sahip olmak ve her kripto borsasında mevcut olmak istiyorlar. Ayrıca Grayscale LTCN Trust’ta 104 milyon dolara ulaşmak istiyorlar. Son bir yılda fiyatı %27’den fazla düştü.

Litecoin tüm bu hedeflere ulaşırsa, ATH’sini ve daha fazlasını kesinlikle aşacaktır. Ancak mevcut istatistikleri ve performansı ile Litecoin,  2022’de en iyi kripto para birimlerinden biri olacak mı? Bunu Litecoin fiyat tahmininde öğreneceğiz. Ancak Litecoin fiyat analizimize başlamadan önce “Litecoin nedir?” sorusuna cevap verelim.

Litecoin (LTC) nedir?

Litecoin, bugüne kadarki en eski kripto para birimlerinden biridir.  Sonraki yıllarda tam bir ekosistem yaratmadan önce 2011 yılında Bitcoin blok zincirinin bir çatalı olarak başladı. Litecoin’in eski bir Google çalışanı olan yaratıcısı Charlie Lee,  daha önce ciddi ölçeklenebilirlik sorunları yaşayan Bitcoin’e alternatif olarak Litecoin’i yarattı.

Bitcoin’e daha hafif bir alternatif olarak tasarlanan Litecoin, kullanıcılarına dünya çapında sorunsuz eşler arası (P2P) işlemler sağlamayı hedefliyor. Sonuç olarak, Litecoin’i kabul eden çok sayıda kripto borsası ve ticaret platformu vardır.

Litecoin, madencilik için Scrypt algoritmasını uygular. Aynı zamanda  , popüler kitap serisi  ve film serisi Harry Potter’dan türetilmiş bir teknoloji olan Mimblewimble’ı da popüler hale getirdi. Bu teknoloji, Litecoin’in gizlilik çözümlerini sağlamasına yardımcı olur.

Litecoin nedir sorusuna cevap verdiğimize göre artık Litecoin fiyat analizimize geçebiliriz.

LTC Mevcut Piyasa Durumu

Bu Litecoin fiyat analizinin yazıldığı tarihte LTC, 24 saatlik 1.379.044.177$ işlem hacmiyle 131.82$’dan işlem görüyor. LTC’nin fiyatı son 24 saatte %5,06 düştü.

Ayrıca, LTC, 69.612.956,99 LTC’lik bir akım dolaşım kaynağına sahiptir. Şu anda, LTC için en iyi kripto para borsaları Binance, Huobi Global, OKEx, FTX, Kucoin, Kraken, Gemini, Bitfinex ve Bitstamp’tır.

Şimdi, bu 2022 LTC teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

Litecoin (LTC) Fiyat Analizi

Şu anda Litecoin, CoinGecko’da 20. sırada yer alıyor. Ancak LTC blok zincirindeki en son güncellemeler, gelişmeler ve değişiklikler, kripto para birimi  fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu LTC fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

litecoin
litecoin fiyat tahmini – ltc fiyatı yakında 500 dolara ulaşacak mı? 5

Yukarıdaki LTC/USDT için Keltner Kanalı grafiğinden, oluşan son mum çubuğu zaten üst eğriden koptuğu için LTC fiyatının çok fazla düşmeyeceği sonucuna varılabilir.

litecoin
litecoin fiyat tahmini – ltc fiyatı yakında 500 dolara ulaşacak mı? 6

Yukarıdaki LTC/USDT 1 günlük grafiğinin göreli güç endeksi (RSI) 54.38’dir ve bu, 50 ile 70 arasında olduğu için güçlü bir eğilimi temsil eder. Birkaç gün önceki son kazanç geri alınabilir.

litecoin
litecoin fiyat tahmini – ltc fiyatı yakında 500 dolara ulaşacak mı? 7

200-MA, Litecoin’in (LTC) uzun vadede yükseliş eğiliminde olduğunu gösteren 100-MA’nın üzerindedir.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini

Aşağıdaki tablo, Litecoin’in son birkaç gün içinde harika bir performans sergilediğini gösteriyor. Üstelik  LTC fiyatı  son 14 günde %22,7’nin üzerinde. Bu eğilim devam ederse, LTC, 411.5 dolarlık direnç seviyesini4 geçerek ve daha yükseğe tırmanarak boğalarla birlikte çalışabilir.

litecoin
litecoin fiyat tahmini – ltc fiyatı yakında 500 dolara ulaşacak mı? 8

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve LTC’yi yükseliş pozisyonundan alabilir. Daha basit bir ifadeyle, LTC’nin fiyatı düşüş sinyali olarak neredeyse 39.2 dolara düşebilir.

Bu arada, 2022 için uzun vadeli LTC fiyat tahminimiz yükseliş yönünde. Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH)  bu yıl yaklaşık 412,96 dolar ile aşma olasılığı  yüksek. Ancak bu, ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2022

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, Litecoin 2022’nin sonunda 411.5 dolara ulaşacak. Ayrıca 2022’nin ilk yarısı 244.2 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 500$’a ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2023

Litecoin’in fiyatı çok yüksek seviyelere bile çıkabilir, ancak 800 dolara ulaşabilir. Üstelik bu, ancak piyasanın yükseliş eğilimini sürdürmesi durumunda mümkündür. Ek olarak, yalnızca kripto para birimi Litecoin psikolojik direnç seviyesini geçerse.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2024

En son güncellemeler, gelişmeler, Litecoin fiyat tahmini ve platformun yeni proje tahminlerine göre. Üstelik bu, kripto piyasasında Litecoin fiyatını artırabilir ve fiyat yükselip 950$ civarına ulaşabileceği için en iyi yatırım olacaktır.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2025

En son güncellemeler, gelişmeler, Litecoin fiyat tahmini ve platformun yeni proje tahminlerine göre. Ayrıca, bu kripto pazarında Litecoin fiyatını artırabilir ve fiyat yükselip  1000$ civarına ulaşabileceği için en iyi yatırım olacaktır.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2026

Önümüzdeki beş yıl içinde, dünyanın farklı yerlerinde kripto kullanımındaki artış nedeniyle Litecoin fiyatları 1500 dolara kadar çıkabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap