Litecoin, Fantom, ETC Fiyat Analizi: 14 Şubat Pazartesi

Litecoin, Fantom, ETC Fiyat Analizi: 14 Şubat Pazartesi
0

Bitcoin 42.000 $ bölgesine yeniden girerken, Fantom ve Ethereum Classic kısa vadeli tekniklerde düşüş eğilimi gösterdi. İlki çok önemli 1,9 dolar seviyesini kaybederken, ikincisi 30 dolarlık desteği test etmeye baktı. Ayrıca Litecoin, hafif bir düşüş kenarı ile 128-123 dolar aralığında konsolide oldu.

Litecoin (LTC) Analiz

analiz
litecoin, fantom, etc fiyat analizi: 14 şubat pazartesi 4

Litecoin’in (LTC) önceki rallisi, 22 Ocak’ta 13 ayın en düşük seviyesinden %49.3’lük bir yatırım getirisi gördü ve 143$’da durdu. Bu seviye %23.6 Fibonacci direncine yakındı.

Bitcoin ile %90’ın üzerinde bir korelasyona sahip olan LTC, son birkaç gün içinde kral paranın yörüngesini takip etti. Sadece son dört günde değerinin %13’ünden fazlasını kaybetti. Şimdi, ayılar son iki gün içinde 123 dolarlık desteği defalarca test ederken, ani direnç 128 dolar civarında kaldı.

Basın zamanında, LTC 125,8 dolardan işlem gördü. RSI 39 puanlık direnci geçti ancak dengenin altında sallanmaya devam etti. İyileşme şansını yeniden canlandırmak için orta çizgisinin üzerinde bir kapanış bulması gerekiyordu. Bununla birlikte, CMF sıfır çizgisinin üzerinde kapandı ve bir yükseliş kenarı gösterdi.

Fantom (FTM) Analiz

analiz
litecoin, fantom, etc fiyat analizi: 14 şubat pazartesi 5

FTM 3,32 $ seviyesinden geri döndüğünden, ayılar sabit baskı uyguladı. Sonuç olarak, 24 Ocak’ta bir ayın en düşük seviyesine ulaştı.

O zamandan beri, alt fiyat, son geri çekilme ayıların 1,9 dolar sınırını aşmasına neden olana kadar 2,5 ile 1,9 dolar arasında değişiyordu. FTM sadece son altı günde %22’nin üzerinde bir kayıp kaydetti. Şimdi, alıcılar için aşağı kanalın üst trend çizgisine denk gelen yukarıda belirtilen işareti geri almak hayati hale geliyor.

Basın zamanında, FTM 1.93 dolardan işlem görüyordu. RSI aşırı satım bölgesine doğru hızlı bir düşüş yaşadı. Şimdi, üst trend çizgisinde bir engelle karşı karşıya kalırken 30 işaretinde destek buldu. Ayrıca, DMI satıcılar lehine çarpıştı ve önceki analizi tekrar teyit etti.

Ethereum Classic (ETC) Analiz

analiz
litecoin, fantom, etc fiyat analizi: 14 şubat pazartesi 6

Satış aşaması başlarken, ETC (19 Ocak’ın en yüksek seviyesinden) %39.98 kaybetti ve 22 Ocak’ta dokuz ayın en düşük seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, o zamandan beri, altcoin şaşırtıcı bir şekilde %76.2’lik bir yatırım getirisi kaydetti ve 36 dolarlık direncin üzerine çıktı. 

O zamandan beri, son üç gün içinde %16 geri çekilirken, ayılar 33 doları destekten anında dirence çevirdi. Ayılar için hemen yeniden test seviyesi 30 dolar civarındaydı.

Basın zamanında, ETC 31,69 dolardan işlem görüyordu. Son 24 saat içinde, RSI orta çizgiden tersine döndü ve 42 işaretini test etti. Zayıf kaldı ve yakın vadede herhangi bir canlanma belirtisi göstermedi. Ayrıca,  OBV  geçmişteki düşük fiyat noktalarına karşılık gelen bir seviyede kaldı. Ancak, ADX (yön eğilimi) ETC için son derece zayıftı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap