Litecoin Artmaya Devam Edecek mi? Zincir Üzerindeki Veriler Boğa Sinyali Veriyor!

Litecoin Artmaya Devam Edecek mi? Zincir Üzerindeki Veriler Boğa Sinyali Veriyor!

Litecoin, yaklaşan bir halving dönemine girerken oldukça yoğun bir ay geçirdi. Litecoin’in yarılanması sadece bir ay uzakta olduğundan, son zamanlarda yapılan zincir içi analizlere göre Litecoin balinalarının toplam sayısı artış gösterdi. Santiment adlı zincir üstü analitik şirketinin verilerine göre, LTC “milyoner” adreslerinin sayısında önemli bir artış yaşandığı görülüyor.

Litecoin Balinaları Boğa Koşusunu Tutabilir mi?

“Arz Dağılımı”, Litecoin ağındaki her cüzdan grubunun kaç adetten oluştuğunu gösteren bir göstergedir. Her bir adres, şu anda sahip olduğu toplam token sayısına göre çeşitli cüzdan gruplarına ayrılmıştır. Örneğin, 100-1.000 token kohortu, blok zincirinde en az 100 ve en fazla 1.000 LTC bakiyesine sahip adreslerden veya yatırımcılardan oluşur. Bu dağılım, Litecoin ağındaki varlık sahiplerinin ne tür bir dağılıma sahip olduğunu göstermektedir.

Litecoin’in günlük dönem tablosuna göre değeri son beş gün içinde çarpıcı bir şekilde arttı ve yaklaşık %40 arttı. Bu artış çok önemli bir dönüm noktası oldu çünkü bir yıldan fazla bir süredir gözlemlenen en yüksek seviyeydi.

LTC’nin fiyatı aynı gün içinde yaklaşık %28 oranında arttığı için, bu hacim artışının iyimser bir işaret olduğu açıktır. Son yükselişin hacim artışından kaynaklandığı göz önüne alındığında, LTC fiyatının 12 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtmek ilginçtir. Bu yazı yayınlandığı sırada, LTC fiyatı son zirvesi olan 114,98 $’dan 107,37 $ seviyesinden işlem görüyordu.

kriptoparapiyasa litecoin volume chart
litecoin artmaya devam edecek mi? zincir üzerindeki veriler boğa sinyali veriyor! 3

Şu anda önemli LTC sahiplerinin sahip olduğu toplam adres sayısındaki son değişiklikleri gösteren bir grafik bulunmaktadır. Son birkaç ay içerisinde, en az 10.000 LTC tutan adreslerinin sayısı gözle görülür bir şekilde artmıştır.

kriptoparapiyasa litecoin whales chart
litecoin artmaya devam edecek mi? zincir üzerindeki veriler boğa sinyali veriyor! 4

Balinalar genellikle milyoner LTC cüzdanlarının sahipleri olarak kabul edilir. Bu önemli varlıklara sahip oldukları için, bu büyük yatırımcılar piyasada önemli bir etkiye sahip olabilirler.

Bu nedenle, son üç ayda göstergenin değerinin %6 artması, balinaların artık varlığa daha fazla ilgi gösterdiğine işaret etmektedir. Ayrıca, LTC halving’inin yaklaşık bir aydan daha kısa bir süre içinde gerçekleşecek olması, muhtemelen bu yatırımcı grubunu yükselişe teşvik eden faktörlerden biridir.

LTC Halving’i Bekleyen Yatırımcılar

Heyecanla beklenen halving etkinliği, en azından kısmen, Litecoin’in değerindeki son artışa katkıda bulunmuş olabilir. Her 840.000 blokta bir veya dört yılda bir gerçekleşen bu etkinlik, blok ödüllerinin yarıya indirilmesiyle sonuçlanır. Bu süreçte, blok başına düşen ödül miktarı 2142 civarında olacak şekilde azalır ve sıfıra yaklaşana kadar devam eder.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.