Lido Finance: TVL’nin 6 Milyar Doları Geçmesi LDO İçin Ne Anlama Gelebilir?

Lido Finance: TVL’nin 6 Milyar Doları Geçmesi LDO İçin Ne Anlama Gelebilir?
0

Kripto staking servis sağlayıcısı Lido Finance uzun bir yol kat etti. Stake  türevi için likiditenin azalması korkularından Lido Finance’nin yerel jetonunun haftalık en yüksek 0,66 $’a fırlamasına kadar, organizasyon zeminini korudu. Ancak şimdi, platform Katman 2’ye genişledikçe daha fazlasını istiyor.

Boşluğu kapatmak 

18 Temmuz’da yayınlanan bir blog gönderisinde Lido Finance,  Ethereum Layer iki (L2) ağları, Optimism ve Arbitrum ekosistemi genelinde staked Ethereum (stETH) desteğinin sunulduğunu doğruladı. Ekip daha sonra bu gelişmeyi sosyal medya platformlarında paylaştı.

Ağ, Lido’nun wstETH olarak adlandırılan ETH hisselendirme belirtecini kullanarak köprüler aracılığıyla L2’lere Ether stakingini destekleyecektir. Ethereum stake edenler için bu, daha düşük ücretlerle stake yapmak ve getirileri artırmak için yeni bir DeFi uygulamaları paketine erişim anlamına geliyor.

Bu aynı zamanda, kullanıcıların “varlıklarını tekrar Ethereum ana ağına bağlamaya gerek kalmadan” L2’lerde doğrudan stake yapabilecekleri anlamına gelir.

L2’ye genişleme, gerçekten de Ethereum staking erişilebilirliğini daha da geliştirmek için bir sonraki adım olabilir. Bunu yapmak için ekip şunları ekledi:

“Lido, wstETH’yi zkSync kullanıcıları ve Aztec ile kullanılabilir hale getirmek için Argent ile zaten entegre oldu . Şimdi nihayet, önümüzdeki haftalarda açıklanacak olan bir sonraki entegrasyon ve ortaklık koleksiyonu üzerinde çalıştığımızı duyurabiliriz.”

Ama bu platform için değil. Lido Finance bir oylama başlattı ve toplam LDO’nun (20 milyon LDO) %2’sini 1,45 $ fiyatla satmayı planlıyor. Dragonfly, yatırıma öncülük edecek ve 10 milyon LDO satın alacak. Satılan LDO’ların kilidi, tam oy haklarıyla hemen açılacaktır.

lido finance
lido finance: tvl'nin 6 milyar doları geçmesi ldo i̇çin ne anlama gelebilir? 3

LDO, ETH balinaları tarafından kullanılan en yüksek işlem hacmine sahip tokenler listesinde de yer alıyor. Bu arada, Lido DAO tokeninin 24 saatlik işlem hacmi %400’ün üzerinde fırlayarak 142,3 milyon $’a ulaştı.

Bu tür gelişmeler kesinlikle ağın performansı üzerinde dalgalı bir etkiye sahip oluyor. Dune Analytics’e göre, Lido’nun kilitli toplam değeri (TVL) son 30 günde önemli ölçüde arttı. Bu sayı, yazı yazılırken 6,4 milyar dolardı.

lido finance
lido finance: tvl'nin 6 milyar doları geçmesi ldo i̇çin ne anlama gelebilir? 4

Yukarıda bahsedilen artışlara ek olarak, LDO tokeni son yedi günde, özellikle günlük aktif adresleri ve işlem hacminde de muazzam bir büyümeye tanık oldu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap