Lido DAO Günlük Giriş Rekorunu Kırdı; ETH Stakerleri Nasıl Etkilenecek?

Lido DAO Günlük Giriş Rekorunu Kırdı; ETH Stakerleri Nasıl Etkilenecek?

Lido DAO token’ın piyasa değeri de son zamanlarda arttı. LDO fiyatı son 24 saatte %10 arttı ve şu anda 25,08 dolar seviyesinde işlem görüyor. Lido, kullanıcıların merkezi olmayan bir şekilde Ethereum 2.0’ye stake etmelerine olanak tanıyan bir platformdur. LDO token sahipleri, Lido’nun işletmesine katkıda bulunarak platformun yönetimine katılabilirler. Lido’nun Ethereum staking işlem hacmi artmaya devam ederken, Şanghay yükseltmesinin etkisiyle birlikte daha da fazla ilgi çekmesi bekleniyor.

lido dao

Ethereum’un yakın zamanda gerçekleştirilecek olan yükseltmesi, The Merge adı verilen güncelleme, Ethereum’un madencilik mekanizmasını yerine yüzde 100 hisse ispatına (PoS) dönüştürecek. Bu mekanizma, önceki ispat mekanizmasının aksine düşük enerji maliyetleri sunacak. Ancak yine de Ethereum fiyatında yükseliş yaşanıp yaşanmayacağı belirsizliğini koruyor. Eylül 2022’nin ortalarına geldiğimizde The Merge tamamlandıktan sonra Ethereum fiyatının yükselmediği de görülebilir.

Lido DAO En Büyük Günlük Stake Girişini Görüyor

Lido protokolü, 25 Şubat 2023’te 150.000’den fazla ETH ile tarihin en büyük günlük staking girişini kaydetti. Bu girişin büyük bir kısmının Justin Sun’ın 150.100 ETH stake etmesiyle bağlantılı olabileceği düşünülüyor. Yoğun staking nedeniyle, Lido DAO ekibi önemli bir güvenlik özelliği olan “Staking Rate Limit” özelliğini etkinleştirdi. Ancak, bu özellik bazı kullanıcıların stETH tokenlarını kurtarmalarını geciktirebileceği konusunda uyarı yapıldı. Son zorlukların, günlük işlem hacmindeki %25’lik düşüşe bağlı olabileceği bildirildi. Günlük işlem hacmi, 23 Şubat 2023’teki 174 milyon dolardan 25 Şubat 2023’te 130 milyon dolara düştü.

Stake Oranı Limiti adı verilen bu protokol güvenlik özelliği, büyük stake girişlerine yanıt veren ve stake mevduatlarını açıkça duraklatmaya gerek kalmadan ödüllerin seyreltilmesi gibi olası yan etkileri ele alan dinamik bir mekanizmadır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.