Kripto Yorum-Analiz: Stacks (STX) %12 Yükselirken, Bitcoin 23.000 Dolar Civarında Sakin!

Kripto Yorum-Analiz: Stacks (STX) %12 Yükselirken, Bitcoin 23.000 Dolar Civarında Sakin!

Son dönemde, STX adlı kripto para birimi çift haneli bir fiyat artışı ile dikkat çekici bir performans sergilemeye devam ediyor.

Bitcoin’in yaklaşık 1.000 dolar düşmesi ve birkaç haftanın en düşük seviyesi olan 23.000 doların altına inmesinin ardından, piyasada bir sakinlik görülmekte ve düşük işlem hacimleri ile birlikte Bitcoin bu seviyenin hemen üzerinde hareket etmektedir.

Bugün, ticaret hacimlerine göre altcoinler sessiz kalmış olsa da, Stacks ve Lido Dao gibi kripto para birimleri etkileyici yüzdelerde artış göstermektedir.

Bitcoin 23.000 Dolarda Sakinleşti

Son 10 gün içinde Bitcoin üç kez 25.000 dolar seviyesini aşağı çekmeye çalıştı ve en önemli artışı geçen haftanın ortasında gerçekleştirdi, Perşembe günü 3.500 dolara kadar yükseldi.

Volatilite, BTC’nin kısa bir süre içinde 23.500 doların altına düşmesiyle arttı ve son girişim 21 Şubat’ta 25.000 dolar seviyesine yaklaşıldığında gerçekleşti. Bitcoin kısa süreliğine bu seviyenin üzerine çıktı, ancak hızla reddedildi ve tekrar 23.500 doların altına düştü.

24.600 dolara kadar çıkan bir başka fiyat artışının ardından, ABD PCE verileri açıklandı ve Bitcoin sadece birkaç saat içinde neredeyse 1.000 dolar düştü. Sonuç olarak, 10 günün en düşük seviyesi olan 22.800 dolara (Bitstamp’ta) geriledi.

Kripto para birimleri biraz toparlanmış durumda ve Bitcoin, 23.000 dolar seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyor. Piyasa değeri yaklaşık 450 milyar dolar olan kripto para birimleri piyasasında, Bitcoin’in hakimiyet oranı %42,2 civarında seyrediyor. Altcoinlerde ise henüz bir değişiklik görülmemekte.

bitcoin
kripto yorum-analiz: stacks (stx) %12 yükselirken, bitcoin 23.000 dolar civarında sakin! 3

STX Şovu Çalıyor

Son birkaç haftada, Bitcoin ağındaki abartılı NFT sıra sayıları ile ilişkisi nedeniyle Stacks (STX), piyasadaki en iyi performans gösterenlerden biri oldu. STX, haftalık ölçekte %160 oranında yükselerek multi-milyar dolarlık bir token olana kadar yükselmeye devam edebileceği tahminleriyle dikkat çekti. Son 24 saatte, STX 0,75 dolara kadar yükselerek %12 oranında etkileyici bir artış daha gösterdi. Lido Dao (LDO) da %6 artışla 3 dolar civarında işlem görerek diğer önemli kazananlardan biri oldu.

Büyük harfli altcoin’lerin geri kalanı daha sakin seyrederken, Ripple, Cardano, Polygon, Dogecoin, Solana, Polkadot ve Shiba Inu küçük günlük kayıplar yaşadı. Ethereum ise hala 1.600 dolar civarında işlem görüyor.

Ancak, kümülatif piyasa değeri hala 1.060 trilyon dolar seviyesinde kalmaya devam ediyor.

bitcoin
kripto yorum-analiz: stacks (stx) %12 yükselirken, bitcoin 23.000 dolar civarında sakin! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.