Kripto Uzmanından Bitcoin Fiyatındaki Büyük Yükseliş Beklentisi!

Kripto Uzmanından Bitcoin Fiyatındaki Büyük Yükseliş Beklentisi!

Kripto uzmanı Jason Pizzino, tarihsel borsa hareketlerini analiz ederek Bitcoin‘in değerinin ciddi bir şekilde artabileceğini belirtti.

Jason Pizzino, geçmiş borsa hareketlerini detaylı bir şekilde ele aldı. Analist başka bir videoda da bu bilgileri kullanarak Bitcoin’in (BTC) gelecekteki fiyat hareketlerine dair tahminlerde bulundu.

Pizzino, son yüzyılda borsaların genellikle 20 yıllık döngüler izlediğini ifade etti. Bu döngülerin sonlarında piyasaların tarihsel olarak dramatik artışlar yaşadığını, ancak bu artışların ardından bir düşüş döneminin başladığını belirtti.

bitcoin
kripto uzmanından bitcoin fiyatındaki büyük yükseliş beklentisi! 2

Bu döngülerin bazı örnekleri olarak; 1929 krizi ve sonrasındaki Büyük Buhran, 1960’ların sonlarındaki yükselme ve 1970’lerde yaşanan stagflasyon, 1980’lerin Japon varlık balonu ve sonrasındaki düşüş, 2000’deki teknoloji şirketleri balonu ve 2008 mali krizi gösterilebilir.

Pizzino’nun analizine göre, şu anda bir boğa döngüsündeyiz ve bu döngünün zirvesine yaklaşıyor olabiliriz. Geçmişe dönük analizlerine göre bu zirvenin 2025-2027 arasında gerçekleşmesini bekliyor. Bu döngü zirvelerinde, kripto paralar gibi spekülatif varlıkların parabolik artışlar yaşayabileceğini belirtiyor.

Ancak Pizzino, bu büyük kazançların sonrasında bir ayı piyasasının başlangıcının gelmesi konusunda da uyarıda bulunuyor. Temkinli bir yaklaşım sergileyerek, Bitcoin’in 2024 yılı sonuna kadar 42.000 dolar seviyelerini görebileceğini tahmin ediyor.

Pizzino ayrıca, S&P 500 ve Nasdaq’ın 2022‘deki büyük düşüşlerinin ardından dip seviyelere geldiğini ve bu durumun 2022’nin sonlarından itibaren başlamış olan yeni bir boğa döngüsünün devam ettiğini gösterdiğini belirtiyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.